IV Lubomierska Jesień. Podziękowania.

IMG-20230930-WA0146
W ostatnią sobotę września 2023 w Parku Benedyktyńskim odbyło się IV już spotkanie w ramach „Lubomierskiej Jesieni”. Tradycyjnie, Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza zaprasza twórców rękodzieła i produktów wytwarzanych lokalnie oraz artystów małych i dużych do pięknego Parku, by mogli zaprezentować swoje talenty i umiejętności w niezwykłym, klimatycznym otoczeniu. By podzielić się wiedzą o tym miejscu z osobami  odwiedzającymi nasz Park – staraniem Stowarzyszenia, przy wsparciu finansowym Powiatu Lwóweckiego wydana została ulotka o historii klasztoru i klasztornych ogrodów. Ulotka była wręczana gościom podczas spotkania i jest nadal dostępna w lubomierskim Punkcie Informacji Turystycznej. Nie zawiedli nas i przybyli licznie zaproszeni goście. Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy wystawcom rękodzieła i lokalnych produktów. To dzięki Wam było pięknie i pysznie. Sery, miody, ciasta, przetwory i inne wiktuały cieszyły się dużym wzięciem. Specjalne podziękowania i wyrazy wdzięczności kierujemy do państwa Iwony i Zdzisława Kozłowskich z Piechowic, którzy dochód ze sprzedaży własnych pysznych wypieków przeznaczyli na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Wspaniale prezentowało się lokalne rękodzieło wzbudzając wielkie zainteresowanie. Dawne ogrody klasztorne opactwa Sióstr Benedyktynek, miejsce  z bogatą, tajemniczą i interesującą przeszłością dały niezwykłe tło dla muzyki i występów młodszych i starszych artystów.   Świetna aktorska interpretacja legendy „O opacie Duncaniusie i Kościele pod wezwaniem św. Florentego w Lubomierzu, ”spisana przez Alberta  Wielkiego,  w wykonaniu naszej koleżanki Barbary Bratek przeniosła nas ponownie – na prośbę uczestników zeszłorocznej edycji Lubomierskiej Jesieni – w głębokie średniowiecze, opowiadając co działo się na wzgórzu przed powstaniem klasztoru benedyktynek. Brawa należą się młodym mieszkańcom naszej Gminy. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz w wykonaniu dzieci i młodzieży z grupy Karate OYAMA prowadzonej przez pana Tomasza Radeckiego. Wiersze Jana Brzechwy: „Na straganie” i  „Kaczka Dziwaczka” specjalnie przygotowała i z przejęciem recytowała 6-letnia Laura Szafran. Warsztaty tworzenia Kompozycji Jesiennych, zorganizowane podczas Lubomierskiej Jesieni dzięki środkom uzyskanym od Powiatu Lwóweckiego, ucieszyły nas dużą frekwencją i twórczym zapałem młodszych uczestników spotkania. Jesteśmy wdzięczni wspaniałym: Justynie Pasternak i Sławkowi Darulowi, którzy zgodzili się wystąpić i wprowadzili nas w muzyczne, jesienne klimaty. Zrobiliście wszystkim uczestnikom Lubomierskiej Jesieni wielki zaszczyt i przyjemność wpisując się wykonywanymi utworami w nostalgiczny, magiczny i niezwykły nastrój otoczenia. Dziękujemy sponsorom: Powiatowi Lwóweckiemu za dofinansowanie ulotki i warsztatów, oraz Gminie i Miastu Lubomierz za środki przyznane nam w ramach Inicjatywy Lokalnej dzięki którym zagospodarowane zostało miejsce przy scenie, a publiczność zyskała nowe miejsca siedzące. Wyrazy wdzięczności kierujemy ku współorganizatorom imprezy –  Lubomierskiemu Centrum Kultury oraz OSP Lubomierz, za ogarnięcie technicznej strony przedsięwzięcia i nieocenioną pomoc.  Szczególne podziękowania składamy panu Michałowi Paterowi czuwającemu skutecznie nad energią i dźwiękiem przez czas przed i w trakcie Lubomierskiej Jesieni. To ciężka praca, bez której jesienne spotkanie nie doszłoby do skutku. I jest jeszcze coś o czym chcielibyśmy opowiedzieć. Musimy wspomnieć o wzruszającym zaangażowaniu dzieci z klasy II b Szkoły Podstawowej, które widząc nasze działania porządkowe w Parku nie dość, że pomagały to następnego dnia z własnej inicjatywy pod okiem wychowawczyni pani Agaty dosadziły cebulek kwiatowych na rabacie z lawendą. Poczekamy do wiosny żeby docenić ich wysiłki. Dziękujemy  też „Ogrodom Majer” za przygotowanie dojścia do Parku. Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się by nasze wspólne jesienne spotkanie było udane i zapraszamy na V Lubomierską Jesień. Do zobaczenia za rok!
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Jedna odpowiedź