Muzeum Kargula i Pawlaka

Muzeum Kargula

i Pawlaka

Ul. Wacława Kowalskiego 1
59-623 Lubomierz
Tel.  75 78 33 573
e-mail: samiswoi@lck.org.pl

 czynne codziennie

od 10:00 do 18:00

(14.08.2020) piątek muzeum czynne do godz. 16:00

UWAGA. W OBLICZU PANDEMII COVID-19, ZE WZGLĘDU NA  BEZPIECZEŃSTWO ZWIEDZAJĄCYCH I OBSŁUGI WPROWADZILIŚMY NADZWYCZAJNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI. PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ PRZED PRZYBYCIEM DO NASZEJ PLACÓWKI

Ceny biletów:

normalny – 8 zł
ulgowy – 6 zł

Rezerwacja telefoniczna grup wycieczkowych :
Tel. +48 75 78 33 573

Muzeum Poświęcone kultowej trylogii sylwestra Chęcińskiego „Sami Swoi” „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Muzeum zlokalizowane jest w pobliżu Lubomierskiego Rynku (Placu Wolności), którego plener kilkakrotnie pojawia się w filmie Sami swoi. Pomieszczenia muzealne mieszczą się na parterze jednego z najstarszych w mieście budynków – tzw. Domu Płócienników, od XVI w. siedzibie cechu Płócienników, którego budynek posiada bogate walory architektoniczne, stanowiące atrakcję turystyczną.

W Muzeum Kargula i Pawlaka zgromadzone są różne pamiątki związane z kultową komedią Sylwestra Chęcińskiego, przede wszystkim rekwizyty wykorzystane przy kręceniu filmu. Wśród rekwizytów znajdują się m.in. karabin, z którego zamek wylata, granat do świątecznego ubrania i fragment płota, przy którym kłócili się bohaterowie. Wśród innych unikatowych eksponatów znajdują się: umowa z dublerem Władysława Hańczy – Józefem Jakubowskim oraz pierwsza kopia filmu Sami swoi, z której film był odtwarzany podczas prapremiery w 1967 roku.
Będąc w Lubomierzu Muzeum Kargula i Pawlaka trzeba koniecznie zobaczyć!