„Halo mamo, halo tato w bibliotece spędzam lato”, czyli wakacje z biblioteką

uczestnicy

 

 

 

Pod takim hasłem Gminna Biblioteka Publiczna w Lubomierzu przygotowała wakacyjny wypoczynek dla dzieci z naszego miasta i gminy.

Pierwsza tura tego programu właśnie trwa.

Rozpoczęła się 10 lipca i potrwa do 14.07.

Kolejny raz dzieci spotkają się na zajęciach od 21 do 25 sierpnia. Za każdym razem rozpoczynają się one o godz. 10.00 i trwają do 13.00.

 Zadanie zostało dofinansowane przez Gminną Komisję d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zajęcia są bezpłatne i prowadzone przez panie bibliotekarki: Kamilę Kiezik-Goździcką, Kamilę Kulig, Annę Fiszer.

Poszczególne działania otrzymały takie tytuły: Świat wokół nas, Gra w zielone na zielonym, Czytanie na polanie, Zdrowo i kolorowo, Chcę zobaczyć…, Miejskie zawody – podchody, Krzyżówki i inne łamigłówki. Planszówki na wesoło, Leśne skrzaty poznają okolicę, Ognisko.

Program jest bardzo różnorodny i bogaty, a zajęcia odbywają się w bibliotece, w terenie, w klasie udostępnionej przez p. Anetę Prawdzin w ZS, na boisku Stelli.

Informacja o organizacji tych zajęć ukazała się 29 czerwca i już na drugi dzień było dużo zgłoszeń.

Zapisanych jest 25 dzieci w wieku od 6 do 15 lat, z miasta i gminy, na zajęcia dowożą i odbierają je rodzice.

Uczestnicy otrzymują poczęstunek i napoje.

 

11 lipca uczestniczyłam w zajęciach wakacyjnych prowadzonych przez panie: Kamilę Kiezik-Goździcką i Kamilę Kulig. Odbywały się one na terenie Parku Benedyktyńskiego z udziałem 25 dzieci.

Wkroczyły one do parku niosąc ogromne pizze, koce,  torby z napojami, słodyczami i sprzętem do zabaw sportowych.

Zostało wyznaczone miejsce do biwakowania, rozłożono koce i rozpoczęła się konsumpcja aromatycznie pachnących, ciepłych pizz.

Po pysznym i bardzo lubianym przez dzieci posiłku zaproszone zostały one do wysłuchania bajki, którą przeczytała im pani Kamila Kulig. Słuchały uważnie, a potem wypowiadały się na temat jej treści.

Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, dodatkowo zachęcał do nich przepiękny teren parku i dzieci z radością korzystały w tych dobrodziejstw.

Biegały, spacerowały, grały piłką, w badmingtona, skakały na skakance, wymyślały sobie różne tory przeszkód, bawiły się w chowanego. Niektóre z uwagą odkrywały zakamarki parku. Było głośno, wesoło i sportowo.

Panie czuwały nad ich bezpieczeństwem i muszę przyznać, że wcale nie miały łatwego zadania, ale świetnie sobie ze wszystkim poradziły.

Pod koniec zajęć na uczestników czekała jeszcze ogromna torba ze słodyczami.

Kiedy panie ogłosiły koniec zajęć, dzieci nie były z tego faktu zadowolone, chciały tam jeszcze pozostać.

 

10 lipca podczas zajęć wykonywane były rybki z papieru, dzieci bawiły się na boisku, a potem udały się do Dino na lody.

12 lipca planowane są zajęcia plastyczne, będzie malowanie na sztalugach i dużo innych atrakcji.

Panie powiedziały, że najbardziej cieszą je uśmiechy dzieci i duża frekwencja, i to, że bardzo chętnie do nich przychodzą.

Na uczestników tego zadania czeka jeszcze wiele atrakcyjnych działań. Między innymi będzie robienie sałatek owocowych oraz zdrowych kanapek i soków, tworzenie prac plastycznych, zabawy z książką, gry planszowe, wycieczki plenerowe, ognisko.

Paniom z biblioteki należą się ogromne podziękowania za pomysł, zaangażowanie, sposób prowadzenia zajęć i ich różnorodność.

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Jedna odpowiedź

  1. Świetny artykuł. Jestem naprawdę szczęśliwy, że wyszukałem tę stronę . Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Świetny artykuł. Będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, aby poczytać nowe posty.