Utrwalone w kadrze

w parku2
 
 
 
Niedziela, 17 marzec 2024
 
Każdy dzień w naszym życiu przynosi coś nowego, a pakiet wspomnień ciągle się powiększa. Łatwiej jest do nich powrócić, gdy zostaną utrwalone na zdjęciach. Wybrałam się na przedwiosenny spacer po okolicy, by sfotografować niektóre miejsca. Ich wygląd na pewno niedługo się zmieni. A jak przedstawiał się w niedzielę, 17 marca?
Trwa modernizacja ulicy Majowej. Powstaje nowy chodnik.
Osiedle domów na dawnym placu przy byłym tartaku pokazuje, że prace budowlane trwają tam nieustannie. Podobnie jest w budynkach, gdzie dawniej funkcjonował zakład popularnie nazywany “Lalkami”. Niektóre mieszkania są już oddane do użytku i zamieszkane. Powstaną też nowe.
Niestety, spacer po lubomierskich ulicach i chodnikach nadal dostarcza widoków psich odchodów. Apel do właścicieli czworonogów: Sprzątajmy po swoich pupilach!” jest jak najbardziej aktualny!
Tuż przy lubomierskim “Orliku” trwa budowa hali sportowej. Krajobraz tej budowy zmienia się codziennie.
W Parku Benedyktyńskim kwitną fiołki, przebiśniegi, drzewa przygotowują się do wiosennej krasy. Na usunięcie czeka dużo śmieci, puszek po napojach, buteleki innych odpadów. To urocze miejsce aż prosi się o większy szacunek i troskę.
Spacer drogą w stronę Chmielenia należy do przyjemności. Można podziwiać budzącą się do życia przyrodę.
Jednak obraz leśnej Drogi Krzyżowej napawa zdumieniem. Trwa tu bowiem, zakrojona na szeroką skalę, wycinka lasu.
 
Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji i gorąco zachęcam do spacerów.
JAGA

 

 

 
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email