Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lubomierzu

WOSP miniatura
 
 
 
 
W naszym miasteczku Orkiestra zagrała również po raz trzydziesty drugi. 28 stycznia w niedzielę  była piękna pogoda i wolontariusze już od rana spacerowali po mieście i sołectwach z orkiestrowymi puszkami.
Do finału orkiestry Lubomierskie Centrum Kultury przygotowywało się mozolnie i długo. Najpierw, po wypełnieniu różnych formalności, trzeba było zgłosić sztab, następnie zająć się powołaniem wolontariuszy, przeszkolić ich. Trudnym do wykonania zadaniem jest zdobycie fantów od ludzi na orkiestrowe licytacje. Potem trzeba je oznaczyć, spisać i przygotować na licytacje. Ogromnie ważnym zadaniem jest też przygotowanie programu artystycznego i opracowanie obszernej logistyki. Pracownicy z naszego LCK ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie świetnie. Lubomierski sztab stanowili: Ola Klimek, Malwina Szpilowska, Zuzia Wolska, Malwina Majerska, Marta Piszczałka, Zuzia Naklicka, Karolina Jędrzejczak, Nikola Laudyńska, Natalia Marciniak, Małgorzata WK, Marcel Ziętek, Michał Czaja, Wiesław Ziółkowski, Agata Hubska, Michał Pater. Warto dodać że najmłodszy z wolontariuszy – to 14 latek, najstarszy ma 76 lat. Dzięki licytacjom i pieniądzom z puszek udało się zebrać 13351,15 zł.
Lubomierska orkiestra rozpoczęła się o 14:45.
Imprezę profesjonalnie prowadził pan Michał Pater. Na dobry początek wysłuchaliśmy recitali Karoliny Jędrzejczyk i Marka Babicza.
Już 1 licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Skrupulatną dokumentację, dotyczącą wpłat za wylicytowane gadżety, prowadziła pani Daria Sękowska, która w taki właśnie sposób pracuje przy orkiestrze już ponad 20 lat.
Pokazowy trening boksu w wykonaniu uczestników grupy boksu Wieliczko ze Lwówka Śląskiego był bardzo ekspresyjny.
Następnie na scenie wystąpiła Karina Semków solo i znów były licytacje, po których swoje wokalne umiejętności zaprezentował pan Sławomir Darul. Wszystkie występy muzyczne spotkały się z wielkim uznaniem.
Na finał wystąpił zespół The One Ahead. Imprezę zakończyło światełko do nieba w wykonaniu naszych niezawodnych strażaków, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację imprezy.
A była ona bardzo udana!
Serdecznie zapraszam do obejrzenia obszernej fotorelacji z tego fantastycznego wydarzenia. 
 
 
Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email