Pomagamy malutkiej Ali

występują Plawnianki

 

 

 

 

Alicja Kołodziejczak jest mieszkanką gminy Lubomierz. Urodziła się w listopadzie 2022 roku. Na pozór wydawało się, że dziewczynka jest całkiem zdrowa.

Jednak troskliwa mama zauważyła, że z jej oczkiem dzieje się coś niepokojącego. Było mniejsze, przymrużone, ropiejące, miało inny kolor, a dziewczynce towarzyszył światłowstręt. Rodzice udali się po specjalistyczną pomoc do okulisty. Diagnoza była dla nich okropna. Okazało się, że dziewczynka urodziła się z wrodzoną zaćmą lewego oka, małooczem i przetrwałymi naczyniami krwionośnymi soczewki.

Przeszła operację usunięcia zaćmy i soczewki, co dało nadzieję na zobaczenie przez nią światła i możliwość rozwoju tak, jak jej rówieśnicy. Droga do szczęśliwego finału jest jednak bardzo długa. Przed malutką Alą rehabilitacja, ćwiczenia wzrokowe i regularne wizyty kontrolne, a w przyszłości operacja wszczepienia soczewki i korekcja zeza.

Wszystko to wiąże się z dużymi wydatkami. Mama Ali sama zaczęła przygotowywać różne rzeczy i wystawiać je na licytacje. Do pomocy włączyło się też wielu innych ludzi, powstała też zrzutka na leczenie.

Zrodził się także pomysł na organizację charytatywnego festynu, z którego dochód zasilił konto dziewczynki.

Festyn charytatywny dla Ali odbył się w sobotę 20.01 przy świetlicy sołeckiej w Pławnej. Rozpoczął się o godzinie 14. Zaprosili na niego:

KGW Pławnianki, Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz, Lubomierskie Centrum Kultury, KGW Wojciechów, KGW Pasiecznik, nasza Oleszna, Radoniów – Miodowe Wzgórza, Sołectwo Milęcice, Sołectwo Maciejowiec, Sołectwo Wojciechów, Sołectwo Popielówek, Sołectwo Pasiecznik, Sołectwo Golejów, Sołectwo Pławna Dolna, Sołectwo Pławna Górna, OSP KSRG Lubomierz, OSP KSRG Pasiecznik, OSP Chmieleń, MKS Lubomierz i Lwowecki.info.

Na placu przed świetlicą umieszczona została duża skarbonka, a na zorganizowanych stoiskach można było kupić najprzeróżniejsze smakołyki. Dochód z ich sprzedaży zasilał konto na pomoc i rehabilitację Ali Kołodziejczak. Na nabywców czekały:

domowe ciasta, grochówka, barszcz, bigos, pierogi ukraińskie, pierogi z kapustą i grzybami,  krokiety z różnymi nadzieniami, gofry, kiełbasa z rożna, popcorn, ciepłe napoje. Przygotowano również loterię, a na placu rozpalone zostało duże ognisko. Odbywały się także występy artystyczne, które prowadził niezawodny pan Michał Pater. Wystąpiły:

KGW Pławnianki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pławnej, Marek Babicz, Karolina Jędrzejczak, Julia Szczepanowska i Zofia Niedzielska, Anna Pielichata i Dominika Dziok oraz Antoni Markowski. Odbywały się też licytacje.

Festyn zakończył się zebraniem imponującej sumy 17821 zł i 20 groszy,  która pomoże rodzicom Ali w jej rehabilitacji.

Wspaniała inicjatywa ludzi o dobrych sercach, wrażliwych, gotowych do pomocy.

I chociaż było zimno, wiał mroźny wiatr, wielu ludzi przybyło, by nieść pomoc.

Organizatorom należą się ogromne podziękowania!

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wzruszającego wydarzenia.

 

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

Ali pomaga Fundacja „Serce dla Maluszka”, można tam wpłacać pieniądze na jej rehabilitację.

https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/alicja-kolodziejczak,

W tytule przelewu należy wpisać:
4264 Alicja Kołodziejczak

Fundacja „Serca dla Maluszka”
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142

 

 

 

 

naglosnienie-z-LCK

Zdjęcie 1 z 46

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email