Biblioteka w nowej szacie

panie bibliotekarki

 

 

 

 

16 stycznia to wiekopomna data dla lubomierskiej Biblioteki Publicznej. W tym dniu otworzyła ona swoją zmodernizowaną i wyremontowaną siedzibę dla swoich czytelników.

I chociaż na dworze panowała pani zima dobitnie pokazując swoje możliwości i skutecznie przesłaniając krajobraz obfitymi opadami białego puchu, to nie udało się jej odwieść uczestników tej niecodziennej uroczystości od uczestniczenia w niej.

Goście nie zawiedli. Otrzepując ubrania od śniegu radośnie przekraczali progi biblioteki.

Przybyli tłumnie serdecznie witani przez pani bibliotekarki: dyrektor Kamilę Kiezik-Goździcką, Annę Fiszer, Kamilę Kulig i Ewę Drużga.

Wśród gości byli między innymi: wiceburmistrz pan Adam Skrzydłowski, dyrektorzy Zespołu Szkół z panem Markiem Kozakiem, przewodniczący RMG Lubomierz pan Michał Pater, pracownicy UGiM pracujący przy realizacji projektu związanego z modernizacją biblioteki, kierownik referatu technicznego pan Przemysław Kułaga, pan Marek Ciereszko, który pomagał przy przeprowadzce, radna pani Anna Kalińska, radna pani Alicja Murawska, pan Bogdan Ciereszko – pracownik LCK, wieloletnia kierowniczka biblioteki i Prezes Stowarzyszenia “Nie ma mocnych” pani Helena Dudek, czytelnicy korzystający z usług naszej placówki.

Zebranych powitała dyrektor placówki pani Kamila Kiezik-Goździcka słowami:

“Nadszedł wreszcie dzień, kiedy mogę otworzyć drzwi Państwu oraz Czytelnikom do nowej – starej biblioteki. Bardzo dziękuję za inicjatywę zmierzenia się z takim dużym projektem oraz jego wykonaniem.

Dziękuję panom Burmistrzom: panu Markowi Chrabąszczowi oraz panu Adamowi Skrzydłowskiemu oraz wszystkim pracownikom gminy, którzy aktywnie włączyli się w tę rewitalizację.

Dziękuję również panu projektantowi, a także wykonawcy oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzkę.

Podziękowania oraz gratulacje należą się moim pracownikom: Kamili, Ani, Ewie za ogrom pracy, która była zupełnie inna niż dotychczas.

Zachęcam Państwa do obejrzenia urządzonych pomieszczeń oraz na słodki poczęstunek.”

Następnie o realizacji tego projektu i planach dotyczących modernizacji I piętra tego budynku mówił wiceburmistrz.

Potem wszyscy udali się do zwiedzania poszczególnych pomieszczeń wyrażając przy tym zachwyt i uznanie dla wszystkich pracujących przy realizacji tego trudnego zadania.

A jego efekty są naprawdę imponujące.

Jest teraz przestronnie, ciepło, czysto, funkcjonalnie, powstało dogodne wejście dla niepełnosprawnych, klimatyczny kącik dla czytelników, wypożyczalnia z prawdziwego zdarzenia, wyeksponowany ogromny księgozbiór, czytelnia, pomieszczenie socjalne, toaleta.

Panie bibliotekarki mają też wyposażone w odpowiedni sprzęt biuro znajdujące na pierwszym piętrze, obok którego znajduje się fantastycznie urządzony kącik zabaw dla dzieci.

Za nimi ogrom pracy związanej z taką trudną przeprowadzką, za co należą się im ogromne brawa i szacunek.

Ostatnim akcentem tego historycznego spotkania był słodki poczęstunek.

Panie bibliotekarki zaprosiły wszystkich do częstych odwiedzin i poinformowały o najbliższych zamierzeniach, wśród których, już od 22 stycznia rozpoczną się ciekawe zajęcia dla dzieci – zimowe ferie z biblioteką.

Życzę Im powodzenia we wszystkich działaniach, wytrwałości i zadowolonych Czytelników. Na pewno często będę odwiedzać to sympatyczne i przyjazne miejsce.

 

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email