Warsztaty świąteczne i mikołajki w Milęcicach

milęcice mikołaj 2023
 
 
 
W sobotę 9 grudnia dzieci z Milęcic oraz zaproszeni goście z Domu dla Dzieci  „Nadzieja” w Lubomierzu spotkali się w świetlicy wiejskiej na zajęciach świąteczno-mikołajkowych. Uczestnicy warsztatów wykazując nieograniczoną kreatywność oraz zapał twórczy stworzyli świątecznie przyozdobione i utrzymane w zimowym klimacie niezwykłe lampiony z mikołajkami, reniferami, małymi domeczkami i choinkami tonącymi w śniegu.
Artystycznego zaangażowania wystarczyło najmłodszym na inne ozdoby w tym te własnego pomysłu, gdy tymczasem, rękami naszych gości z Lubomierza, w rogu świetlicy powstała wykonana z żywych gałęzi cyprysów, ozdobiona szyszkami, piękna choinka.
Przybyły na miejsce pomocnik św. Mikołaja, Tadeusz, doceniając te prace rozdał wszystkim grzecznym uczestników imprezy, słodkie prezenty.
Po małym poczęstunku, wykonane prace wraz z choinką twórcy zabrali ze sobą, a małym mieszkańcom Milęcic, którzy nie mogli uczestniczyć w warsztatach, paczki ze słodkościami organizatorzy zawieźli do domu.
Organizatorzy dziękują za pracę i zaangażowanie wszystkim, młodszym i starszym uczestnikom warsztatów: tym z Milęcic i tym z Lubomierza.
Dziękujemy przybyłym do pomocy w warsztatach niezawodnym mieszkankom Milęcic.
Wesołych Świąt!
Organizatorzy:
Tadeusz Plechowicz- Sołtys, Maria Plechowicz, Anna Kalińska – Radna RMGL
Tekst: Anna Kalińska

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email