Zabytkowo i klockowo

nasze dzieło

 

 

Pod takim hasłem 18 listopada w chmieleńskiej świetlicy wiejskiej odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Zostały one sfinansowane przez Powiat Lwówecki, a prowadził je pan Mariusz Brzecki ze Stowarzyszenia „SK”. Koordynatorkami tego wydarzenia były panie z naszej Gminnej Biblioteki Publicznej, a uczestniczyło w nich 15 dzieci.

Pan Mariusz przywiózł ze sobą 2 duże worki i kiedy wniósł je na salę i umieścił na stołach, okazało się, że są w nich najprzeróżniejsze klocki Lego. Było ich mnóstwo, o różnych wielkościach, kształtach, kolorach.

Dzieci od razu chciały budować z nich wymyślone przez siebie rzeczy, ale pan Mariusz wyjaśnił dokładnie, że celem zajęć jest wybudowanie z klocków Lego makiety kościoła pw. Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa.

Trudno było sobie wyobrazić, jak zabrać się do realizacji tego zadania, jak połączyć i jakie elementy, aby przypominały one kształty naszej świątyni.

Prowadzący podzielił pracę na kilka etapów i tłumaczył po kolei z jakich elementów i co należy budować.

Dzieci bardzo chętnie wykonywały jego polecenia. Budowały fasadę kościoła, ławki, drzewa, auta, ludzi, drogę i wszystkie te elementy prowadzący umieszczał na dodatkowym stole. Potem wspólnie z dziećmi poukładał je w całość.

Efekty tych działań zobaczyć możemy na zdjęciach. Dzieci były bardzo zadowolone z wykonywania tej wspólnej pracy zespołowej.

Otrzymały słodki poczęstunek, a rodzice, którzy przyszli odebrać swoje pociechy po zajęciach, fotografowali wykonaną przez nich pracę.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tych zajęć.

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email