W Parku Benedyktyńskim nie tylko jesiennie

kołacz jesienny

 

 

Park Benedyktyński to bardzo urokliwie miejsce w Lubomierzu. Pełno tu różnorodnych, wiekowych drzew o niesamowitych kształtach, romantycznych alejek, zieleni, śpiewu ptaków, tajemniczości, wspomnień odległych czasów. To znakomite miejsce do odpoczynku i relaksu.

30 września, już po raz czwarty odbyła się tutaj Lubomierska Jesień. To oryginalne wydarzenie odbywało się pod patronatem Powiatu Lwóweckiego, a zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza, przy pomocy Lubomierskiego Centrum Kultury oraz niezawodnych strażaków.
Wzdłuż parkowych ścieżek ustawione zostały liczne stragany, na których pyszniły się różne ciasta, wypieki, kolorowe dary jesieni, rękodzieło, sery, miody.
Swoje stoiska miały: Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pławnej, Klub Seniora „Nie ma mocnych”, Rada Rodziców z Przedszkola w Wojciechowie, twórcy niezwykle oryginalnych wyrobów z drewna z Janic, goście oferujący sery, soki, oleje.
Organizatorzy przygotowali również inne atrakcje. Odbył się ciekawy pokaz karate dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy.
Z ogromnymi zdolnościami aktorskimi ujawniła się pani Barbara Bratek, która z wielkim kunsztem zaprezentowała legendę o Dunkanusie, a także wspólnie z panią Agatą Hubską prowadziła całą imprezę.
Na parkowej scenie wystąpili także: pani Justyna Pasternak i pan Sławomir Darul, którzy zaśpiewali znane przeboje.
Odbyły się też warsztaty, podczas których uczestnicy tworzyli oryginalne dekoracje jesienne.
Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników.
Organizatorzy otrzymują wielkie brawa i podziękowania.
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z IV Lubomierskiej Jesieni.
 
Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email