Obchody Dnia św. Maternusa

przed kościołem

 

 

 

 

 

14 września już po raz ósmy w Lubomierzu odbyły się uroczystości związane z patronem naszego miasta – św. Maternusem.
Rozpoczęła je msza św. w Kościele św. Krzyża celebrowana przez Proboszcza ks. Andrzeja Łuczyńskiego. Następnie uformował się korowód, który przemaszerował przez miasto do kościoła. Uczestniczyli w nim nauczyciele i uczniowie lubomierskich szkół, władze samorządowe, przedszkolaki, mieszkańcy. To był bardzo barwny i długi korowód, a niektórzy jego uczestnicy przebrani byli w tematyczne stroje.
Przy lubomierskiej świątyni stanęły stoiska, na których na uczestników korowodu maternusowego czekały ciasteczka nazwane Maternuskami oraz zupa klasztorna.
Zebranych powitał Burmistrz, pan Marek Chrabąszcz, który między innymi stwierdził, że posadzone przez okres siedmiu lat winorośle wydają pyszne owoce i tworzą klimatyczny zakątek nieopodal kościoła.
Z kolei panowie: Marek Chrabąszcz (Burmistrz GiM), Adam Skrzydłowski (Wiceburmistrz) oraz Marek Kozak (Dyrektor Zespołu Szkół) wspólnie posadzili kolejną sadzonkę winorośli.
Pan Adam Skrzydłowski częstował winogronami zerwanymi z tego miejsca.
Przygotowana też była strzelnica, gdzie uczestnicy korowodu mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu strzałami z łuku.
Uroczystość zorganizowana została przez Lubomierskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie “Klasztor Lubomierz” i Zespół Szkół.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
 
Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email