Wianki 2023, czyli Gminny Festyn Rodzinny w Milęcicach

sprzedajemy ciasta

 

 

W sobotę, 24 czerwca, po raz kolejny Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza i Sołectwo Milęcice zaprosiły do udziału w imprezie “Cuda wianki”. Miejscem akcji był plac przy remizie strażackiej OSP Milęcice, starannie wykoszony i odpowiednio przygotowany na przyjęcie uczestników tej oryginalnej zabawy. Pogoda dopisała, organizatorzy zadbali o wiele różnorodnych atrakcji, chętnych do skorzystania z tej oferty również nie zabrakło.

Na stoiskach były pyszne ciasta, przy ognisku piekła się kiełbasa, można było posilić się frytkami, pragnienie ugasić napojami, osłodzić się watą cukrową, kupić oryginalne dzieła rękodzielnicze.

Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci.

Miały one do dyspozycji dmuchańce, z których bardzo chętnie korzystały.

Z zaangażowaniem uczestniczyły także w wielu zabawach tematycznych. Rozwiązywały zgadywanki – wierszowanki dotyczące zdrowia.

Na przykład:

Coś zwiastuje tu kłopoty

Jest gorączka, siódme poty,

Syrop był robiony z czego?

No… zastanów się kolego!

Trochę pomyśl, nie bądź klipa

Takie drzewo zwie się ………

 

Potem z zaznaczonych liter przy poszczególnych wierszykach trzeba było ułożyć hasło, a było nim:”Poszukiwanie kwiatu paproci”. Do zgadywanek dołączona została kartka dla rodziców o ważnej treści:

“Twoje dziecko nie może oderwać się od ekranu komputera, tabletu, telefonu? Nie lekceważ tego! Bezpłatną i anonimową pomoc telefoniczną i online dla rodziców, którzy potrzebują wsparcia i informacji m.in. w zakresie cyberprzemocy i zagrożeń związanych z nowymi technologiami można uzyskać:

Od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00 – 15.00

Pod telefonem infolinii: 800 100 100.

Lub pod adresem: www.800100100.pl

Innymi formami zabawy były też: wyprawa po ukryty kwiat paproci, wspólne plecenie wianków i puszczane ich w rzeczce przepływającej przez wieś, a także uczestnictwo w wielu konkurencjach, takich, jak przeciąganie liny, celowanie strumieniem wody do makiety.

Dużo uciechy sprawiły też dzieciom bańki mydlane wytwarzane przez specjalne urządzenie.

Panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza ubrały się pięknie, kolorowo, na głowach miały śliczne wianki, które własnoręcznie uplotły.

Imprezę prowadziła pani Barbara Bratek, która potrafiła nawiązać świetny kontakt z dziećmi, przeczytała również kilka tekstów związanych tematycznie z imprezą.

Niewątpliwą atrakcją był także stary ciągnik Hanomag fantastycznie odremontowany przez firmę “Ogrody Majer”, przy którym uczestnicy festynu chętnie robili sobie zdjęcia.

Można było także urządzić sobie przejażdżkę tym zabytkowym pojazdem, z czego, między innymi, również chętnie skorzystał nasz wiceburmistrz, pan Adam Skrzydłowski, obecny na tej imprezie.

Festyn wsparła także Gmina Lubomierz.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał strażnik miejski, pan Artur Okuniewicz.

Festyn był bardzo udaną i potrzebną imprezą, organizatorzy spisali się wspaniale i należą się im podziękowania i gratulacje!

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email