Janusz Cedro w koncercie “Najpiękniejsze piosenki świata”

Janusz Cedro miniatura

 

 

 

Janusz Cedro w koncercie “Najpiękniejsze piosenki świata”, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych

 

Pod takim hasłem odbył się koncert na lubomierskim rynku w niedzielę, 11 czerwca, o godz.16.

 Wykonawca – to kompozytor, reżyser, menager i producent muzyczny, zadebiutował w listopadzie 1978 roku w zespole Spirituals Singers Band, gdzie był wokalistą, frontmanem, tłumaczem tekstów z języka angielskiego, oraz mangerem. W 1994 roku rozpoczął solową karierę artystyczną.

Jest inicjatorem i wykonawcą wielu projektów artystycznych m.in.: Janusz Cedro Live in concert,  Janusz Cedro and the Band , czy Janusz Cedro – Solo. Od 5 lat właśnie z projektem Janusz Cedro Solo gra koncerty głównie na rynkach miast i miasteczek Dolnego Śląska.

Od ponad czterech dekad istnieje na rynku muzycznym, gdzie wykonał ponad 2500 koncertów w Polsce, Europie i USA.

 Lubomierski koncert zorganizowany został przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (Instytucję Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego) oraz Lubomierskie Centrum Kultury, współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 To muzyczne wydarzenie rozpoczął dyrektor Lubomierskiego Centrum Kultury, pan Bogusław Chrzan, przedstawił wykonawcę i zaprosił na koncert.

 Pan Janusz Cedro przedstawił się, powiedział, że przez 5 lat razem z Sołtys Dobrzykowic Panią Haliną Popiołek organizował  Festyn “Sami Swoi” w Dobrzykowicach, na którym nasza delegacja też kilka razy gościła.

Nawiązał też do naszego Muzeum Kargula i Pawlaka oraz Festiwalu.

 Pierwszym utworem wykonanym przez niego była piosenka Czerwonych Gitar “ Historia jednej znajomości”.

Potem były utwory z repertuaru Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Piotra Szczepanika, Karin Stanek, Urszuli Sipińskiej, Michaja Burano, Macieja Kossowskiego oraz zespołów: Dwa plus Jeden, Niebiesko-Czarni, Breakout, Skaldowie, Andrzej i Eliza.i wielu innych.

Wykonawca zapraszał wszystkich do wspólnego śpiewania, przemieszczał się wśród publiczności, pozdrawiał swoich widzów.

Akompaniował sobie na gitarze i brawurowo wykonał wiele znanych i lubianych przebojów, wśród których nie zabrakło takich , jak: “Chodź, pomaluj mi świat”, Ktoś mnie pokochał”, “Puste koperty”, “Autostop”, Niedziela będzie dla nas”, “Żółte kalendarze” i wiele innych.

Publiczność chętnie nuciła przeboje razem z wykonawcą.

 Na zakończenie koncertu dyrektor LCK wręczył panu Januszowi pamiątkowy, duży granat, podziękował za występ i poprosił o bis.

 Koncert był klimatyczny i udany. Brawa dla organizatorów.

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email