Cuda – Wianki 2023 już za nami. Ale się działo!

Wianki 2023 miniatura

 

 

 

24.06.2023 przy placu OSP Milęcice staraniem Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza i Sołectwa Milęcice, przy wsparciu Gminy Lubomierz odbył się gminny festyn rodzinny „ Wianki 2023”.

Pogoda sprzyjała, uczestnicy w świetnych humorach pełni energii i chęci do dobrej zabawy korzystali z przygotowanych atrakcji. A było tego dużo: na wstępie zgadywanka- wierszowanka, w tym roku trudniejsza, nagradzana maleńką buteleczką na suszone kwiaty i zioła.

Było czytanie legendy o kwiecie paproci, rysowanie na kartonie i prace w glinie, których autorzy będą mogli odebrać swoje, wypalone w piecu, dzieła we wrześniu podczas IV Lubomierskiej Jesieni.

Kwiat paproci, po poszukiwaniach został odnaleziony w pobliskim lasku, a zwycięzca ukoronowany i nagrodzony pierwszeństwem w rozbijaniu słodkiego kwiatu wypełnionego cukierkami – milęcickiej piniaty. Konstrukcja, choć mocna, uległa zawziętemu naporowi uczestników, a rozsypane cukierki migiem zostały wyzbierane .

W tle, podczas trwania festynu młodsi i starsi wyplatali piękne, kolorowe wianki – symbol festynu i słowiańskiej tradycji, by zgodnie ze starym obyczajem  – oczywiście te brzydsze i mniej udane  – rzucić w leniwy nurt Oldzy.

Bańki mydlane, dmuchaniec , jazda zabytkowym traktorem, a nawet quadem dostarczały dodatkowych emocji.

Na głodnych i spragnionych czekały frytki, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski wprost z ogniska , woda z miętą i cytryną, pyszne desery, ciasta i ciasteczka oraz oczywiście wata cukrowa.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pracę i pomoc przy organizacji sobotniego festynu Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza składa podziękowania.

Dziękujemy Gminie Lubomierz za szerokie wsparcie, LCK za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego, i pomoc.

Na podkreślenie zasługuje świetna współpraca z Sołectwem Milęcice, współorganizatorem festynu: Sołtys oraz mieszkanki i mieszkańcy Sołectwa wykonali ogromną pracę przed, w trakcie i po zakończeniu naszej wspólnej imprezy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali i życzliwie wspierali nasze wysiłki.

No i jak zawsze to co najważniejsze: dziękujemy małym i większym uczestnikom imprezy za udział, niezwykłe zaangażowanie, energię, humor i dobrą zabawę.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza

  

Tekst i zdjęcia: Anna Kalińska

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email