Lubomierskie Spotkanie Bożonarodzeniowe cz. II

opłatek 2

 

Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców gminy Lubomierz

 

18 grudnia, w mroźną niedzielę, Lubomierskie Centrum Kultury, Urząd Gminy i Miasta w Lubomierzu, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz niezawodni strażacy serdecznie zaprosili na wspólną, bożonarodzeniową imprezę w rynku. Najpierw odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Kiedy jeszcze trwał, a wystawcy sprzedawali ostatnim klientom swoje towary, rozpoczęła się kolejna część uroczystości, czyli Spotkanie Opłatkowe dla Mieszkańców.

Uczestników tego wydarzenia serdecznie przywitał burmistrz Pan Marek Chrabąszcz, który życzył pięknych, pogodnych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Następnie nasz ksiądz proboszcz Andrzej Łuczyński wygłosił słowa ewangelii związane z nadchodzącymi świętami, zaprosił zebranych do wspólnej modlitwy i złożył życzenia świąteczne. Pobłogosławił wszystkich i zaprosił do wspólnego dzielenia się opłatkiem. \

W tym czasie strażacy z OSP KSRG Lubomierz obdarowywali zgromadzonych opłatkami. Ludzie bardzo chętnie ulegli urokowi tej niesamowitej chwili, dzielili się opłatkiem, wspólnie składali sobie życzenia, przekazywali serdeczności i wzruszenia. Na ten moment stali się prawdziwą lubomierską rodziną. Widok był bardzo wzruszający. Ludzie życzyli sobie przede wszystkim zdrowia, pomyślności, spokoju i radości. Uśmiechali się do siebie, ściskali się i obdarzali wzajemną serdecznością, której tak bardzo brakuje nam w codziennym życiu.

Na scenie rozpoczęły się występy artystyczne. Program związany ze świętami zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Wojciechowie. Następnie „Dziewczynkę z zapałkami” przeczytała pani Barbara Bratek, której towarzyszyła pięcioletnia Laura Szafran. Zdolności tej dziewczynki mogliśmy już poznać podczas „Lubomierskiej jesieni”.

Kolędy i pastorałki śpiewali też uczniowie z naszego Zespołu Szkół. Dalej trwała akcja charytatywna na rzecz Marcina Łamasza i ludzie chętni do jej wsparcia wrzucali pieniądze do skarbonki.

 W namiocie rozpoczęło się wydawanie wigilijnych potraw. Ekipa pracownic z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wytrwale podgrzewała i wydawała chętnym przygotowane wcześniej potrawy. Postny wigilijny bigos, pierogi z kapustą i grzybami oraz barszcz cieszyły się dużym powodzeniem. Chętni odbierali serwowane potrawy, siadali przy stołach w namiocie, ze smakiem spożywali je i rozmawiali ze sobą. Zapraszali też znajomych do skorzystania z tej okazji.

Ze sceny dyrektor LCK pan Bogusław Chrzan podziękował wszystkim za przybycie, złożył życzenia i zaprosił do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej.

Ta część Lubomierskich Spotkań Bożonarodzeniowych też była bardzo udana, serdeczna, rodzinna, wzruszająca, nawołująca do wzajemnych życzliwości, serdeczności, rozmów, bycia razem.

Organizatorzy spisali się wspaniale i za to należą im się ogromne podziękowania i brawa.

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email