Bezpieczne wakacje

walter miniatura
 
 
 
 
Pod takim hasłem 14 czerwca Fundacja „Walter” przeprowadziła szkolenie z samoobrony i technik interwencyjnych dla uczniów z  lubomierskich klas licealnych.
Zajęcia odbywały się od godziny 9 do 14 w sali gimnastycznej SP.
Łącznie uczestniczyło w nich około 100 osób, a prowadzili je wykwalifikowani pracownicy ochrony, trenerzy ze szkoły „Judo” UKS Gwardia w Jeleniej Górze, współpracujący z fundacją „Walter”.
Każdy z nich ma ogromne doświadczenie i wiele lat pracy w ochronie. Są utytułowanymi trenerami Judo.
W swojej pracy niejednokrotnie przechodzili realne zagrożenie życia. Swoje doświadczenia przekazywali uczniom Panowie: Adam Finster, Paweł Dudek, Radosław Rabenda. Podobne zajęcia organizują też w innych miejscach.
Mówią, że ich celem jest nauczenie, jak dziewczęta powinny się bronić, jak wyjść z sytuacji zagrożenia. Starają się obudzić w młodzieży instynkt reagowania podczas zagrożenia. Pan Radosław mówi, że ma już 30 lat doświadczenia, które zdobywał między innymi w Afryce czy w Irlandii, gdzie pracował przy ochronie platform wiertniczych.
Panowie chcą pobudzić instynkt samozachowawczy i wyobraźnię młodzieży na zagrożenia, których jest coraz więcej. Jako społecznicy chcą przekazać ważną wiedzę i umiejętności samoobrony.
Obecnie pracują też nad uruchomieniem strzelnicy w Lubomierzu przede wszystkim dla szkoły.
A sami są też strzelcami i byłymi żołnierzami jednostek specjalnych. Chcą młodzież nauczyć najprostszych technik by się uwolnić z zagrożenia, żeby czuć się bezpiecznie i zrobić wszystko, żeby się obronić.
Zajęcia dla poszczególnych grup rozpoczynały się pogadanką na temat samoobrony i wspólną rozgrzewką.
Potem panowie osobiście pokazywali różne techniki samoobrony. Było dużo praktycznych ćwiczeń w grupach pod bacznym okiem instruktorów. Zajęcia prowadzone były profesjonalnie, z niezwykle aktywnym udziałem instruktorów, którzy odpowiadali również na pytania  uczestników szkolenia.
Młodzi ludzie bardzo chętnie uczestniczyli w tej bardzo potrzebnej i pożytecznej akcji.
Fundacja Walter często uczestniczy w imprezach organizowanych na terenie Lubomierza.
A akcja „Bezpieczne wakacje” należy do jednej z wielu pożytecznych działań, które profesjonalnie prowadzi.
Lubomierskie spotkanie z młodzieżą dostarczyło jej wielu pożytecznych i praktycznych wskazówek.
Panom należą się wielkie podziękowania!
 
 
Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email