Lubomierska majówka ze strażakami

majówka 2024 miniatura

11 maja na Stadionie Miejskim w Lubomierzu było tłumnie, barwnie, słonecznie, inaczej niż zwykle, odświętnie, strażacko, wesołomiasteczkowo, pachnąco pysznym jedzonkiem, zachęcająco do kupna zabawek, sportowego postrzelania, obejrzenia ciekawego programu artystycznego, spotkania ze znajomymi i zrelaksowania się.

Lubomierskie Centrum Kultury, Oddział Miejsko – Gminny ZOSP RP Gminy Lubomierz oraz Gmina Lubomierz zaprosiły mieszkańców na „Lubomierską majówkę po strażacku”.

Na murawie boiska ustawione zostały stoiska z pysznym jedzeniem i piciem, zabawkami, dmuchańce dla dzieci, namioty, ławki dla widzów, scena.

Przepyszną grochówkę serwowały Panie z KGW Pławnianki, dzięki wsparciu finansowemu Pana Dariusza Szorca Członka Zarządu Rady Powiatu Lwóweckiego. Pan Dariusz zaoferował swoją pomoc dla strażaków i wywiązał się z tej obietnicy wyjątkowo hojnie za co serdecznie dziękujemy!

Wszystko przygotowane było perfekcyjnie.

Można było również skorzystać z przejażdżki zabytkowym traktorem, do której zachęcał Marcjan Majer, bezpiecznie postrzelać na stoisku przygotowanym przez Fundację Walter. Atrakcji było mnóstwo. Nie zawiodła również publiczność, która tłumnie i chętnie korzystała z pieczołowicie przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Najpierw odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Uczestniczyło w nich 6 drużyn z jednostek OSP działających na terenie naszego miasta i gminy. Zawody sportowo – pożarnicze rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami, a także w ćwiczeniach bojowych.

Zmagania strażaków oceniała komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy KP PSP w Lwówku Śląskim, których powołał Komendant st. bryg. mgr inż. Mariusz Mróz. Funkcję głównego sędziego zawodów pełnił starszy kpt Wojciech Mazurek, przy pomocy kpt Bartosza Lisowskiego, mł. Kpt Grzegorza Falińskiego, aspiranta Marka Zawady, st. ogn. Jarosław Macianisa, st. skc. Małgorzaty Czepieli oraz Moniki Szymczyk.

Na zaproszenie Zarządu Oddział Miejsko – Gminny ZOSP RP Gminy Lubomierz przybyła do nas również delegacja strażaków z OSP Lubomierz (Gmina Mszana Dolna). Zaprzyjaźnieni Druhowie z „drugiego” Lubomierza mieli okazję przyglądać się zawodom, poznać nowe władze Gminy oraz zacieśnić wieloletnią przyjaźń i współpracę. Prezes Piotr Doll wręczył również na ręce Prezesa naszej jednostki wyjątkową pamiątkę od OSP Lubomierz i Raba Niżna.

Imprezę prowadził Michał Pater.

Zawody rozpoczął apel, podczas którego Burmistrz Mariusz Warowy przyjął meldunek i złożył uczestnikom życzenia powodzenia w strażackiej rywalizacji.

A nie była ona łatwa, ale poszczególne drużyny wszystkie zadania starały się wykonać jak najlepiej.

Zawody wygrała OSP Golejów zdobywając 121,35 pkt,

drugie miejsce wywalczyła OSP Milęcice wynikiem 122,75 pkt,

trzecie miejsce przypadło OSP Wojciechów która zdobyła 136, 94 pkt,

 czwarte miejsce zajęli strażacy z OSP Lubomierz z 143,46 pkt,

na piątym miejscu uplasowała się OSP Pasiecznik zdobywając 154,15 pkt,

OSP Chmieleń z 166,28 pkt zajęła 6 miejsce.

Nagrody wręczał Burmistrz Mariusz Warowy w asyście Wiceburmistrza Janusza Lichockiego oraz Marka Ciereszko Przewodniczącego RM GM Lubomierz i Prezesa OSP KSRG Lubomierz.

Dużo atrakcji czekało w tym dniu na dzieci.

Bardzo chętnie korzystały one z dmuchańców.

Prawdziwą frajdę sprawiła im piana party. Było to jednocześnie niesamowite widowisko. Dzieci bawiły się pianą, obrzucały się nią, tańczyły i skakały w niej i z nią, głośno wyrażając swą radość. Później czekały na nie animacje i różne zabawy.

Odbyły się również występy artystyczne. Na scenie wystąpiły Pławnianki, Karolina Jędrzejczyk, Marek Babicz z zespołem „Iron Pain”.

Była to bardzo udana impreza. Organizatorzy spisali się na medal. Ogromne brawa dla nich! Podziękowania za trud i wysiłek włożony w organizację!

Serdecznie zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wspaniałego wydarzenia.

Tekst: Jadwiga Sieniuć, zdjęcia: JAGA i Krzysztof Wróblewski

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email