Przedwyborcze wieści

1460x616
 
 
 
 
Już 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Miejska Komisja Wyborcza przyjęła już listy kandydatów na stanowisko Burmistrza i do Rady Miejskiej Gminy Lubomierz. Warto się z nimi zapoznać, żeby podjąć właściwą decyzję, na kogo zagłosować.

I tak:
Na stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Lubomierz kandydują:
Pan Marek Chrabąszcz – obecny Burmistrz i pan Mariusz Warowy
W poszczególnych okręgach wyborczych kandydaci na radnych są następujący:
 

Okręg wyborczy Nr 1
ul. Gryfiogórska:
  1. Tomasz Piotr Łęczyński
  2. Łukasz Józef Laszczyński
  3. Tomasz Stanisław Walczak
 

Okręg wyborczy Nr 2
ulice: Kargula i Pawlaka, Kombatantów, Kwiatowa, Polna, Ptasia, Rzeczna, Sportowa, pl. Wolności 
  1. Paulina Rypuła- Abdelzaher
  2. Marek Ciereszko
  3. Marcin Krzysztof Gąsiorowski
 

Okręg wyborczy Nr 3
ulice: Wacława Kowalskiego, Majowa, Partyzantów 
  1. Piotr Olejnik
  2. Piotr Kujawa
  3. Alicja Skibińska
  4. Marcin Paweł Zając
 
 
Okręg wyborczy Nr 4
ulice: Adama Asnyka, Fryderyka Chopina, Edukacji Narodowej, Jeleniogórska, pl. Kościelny, Tadeusza Kościuszki, Stogryna, Hieronima Wietora 
  1. Krzysztof Jakubowski
  2. Michał Cichosz
  3. Sławomir Rak
  4. Mirosław Postępski
  5. Mateusz Martyniak
  6. Mirosław Laskowski
 
 
Okręg wyborczy Nr 5 – Milęcice
  1. Anna Kalińska
  2. Maciej Nowogrodzki
 
 
Okręg wyborczy Nr 6 – Pławna Dolna 
  1. Jerzy Rybiałek
  2. Roman Moskwa
  3. Stanisław Jakubowski
 
 
Okręg wyborczy Nr 7 – Pławna Górna
  1. Maria Kozdenba
 
 
Okręg wyborczy Nr 8 – Golejów 
  1. Małgorzata Pasierbska
 
 
Okręg wyborczy Nr 9 – Pasiecznik numery 1 – 95
  1. Anna Bogdanowicz
  2. Alicja Murawska
  3. pan Kazimierz Modelski
 
 
Okręg wyborczy Nr 10 – Janice, Pasiecznik 96 – 119, Zalesie
  1. Karolina Płociennik
  2. Ewa Gdowska
 
 
Okręg wyborczy Nr 11- Chmieleń
  1. Ryszard Stefaniszyn
  2. Tomasz Chmura
  3. Dariusz Penkala
 
 
Okręg wyborczy Nr 12 – Popielówek, Radoniów
  1. Anna Mielniczyn
  2. Grzegorz Januszkiewicz
 
 
Okręg wyborczy Nr 13 – Oleszna Podgórska
  1. Andrzej Kacprzak
  2. Krzysztof Mytych
 
 
Okręg wyborczy Nr 14 – Maciejowiec, Pokrzywnik
  1. Daniel Szeterlak
  2. Wojciech Nowicki
 
 
Okręg wyborczy Nr 15 – Wojciechów
  1. Małgorzata Kot
  2. Leszek Krauz
 
 
Z każdego okręgu wyborczego wybrany zostanie 1 radny.
 
 
Do Rady Powiatu Lwóweckiego z naszej Gminy kandydują:
  1. Dariusz Szorc
  2. Małgorzata Hajdul
  3. Karolina Bukiejko- Baran
  4. Michał Pater
  5. Agata Hubska
  6. Mariusz Kozłowski
  7. Teresa Śliwińska
  8. Bogdan Ciereszko
  9. Katarzyna Zawiślak – Pecyna
  10. Mariola Laskowska
  11. Alicja Dzikowska
  12. Paweł Idzik
 
 Rada Powiatu Lwóweckiego liczy 17 radnych. Spośród tych osób, które wejdą do Rady wybierany jest Zarząd Powiatu oraz Starosta.
Powiat podzielony jest na cztery okręgi: Lubomierz i Wleń – okręg wyborczy Nr 4.
Z okręgu wyborczego N4 do Rady Powiatu kandydują 22 osoby, a 4 osoby mogą zdobyć mandat radnego.
 
Kandydatom na radnych życzę kulturalnej kampanii wyborczej, a wyborcom – mądrych i przemyślanych decyzji.
 
Jadwiga Sieniuć

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email