PixelMania w Lubomierzu

8

 

 

12 sierpnia, w sobotnie, słoneczne przedpołudnie na naszym ryku zrobiło się niezwykle barwnie, kolorowo, bajecznie i tłumnie.

 Stało się to za sprawą ponad 300 gości z 20 krajów, takich, jak: Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Chiny, Japonia, Meksyk, USA, którzy przyjechali tutaj na kolejny zjazd miłośników cosplay czyli pasjonatów tworzenia i wcielania się w najprzeróżniejsze, fikcyjne, niezwykle oryginalne, wyjątkowe, barwne postacie. Towarzyszyli im fotografowie uwieczniający na zdjęciach i filmach te niecodzienne wydarzenia.

Tłumnie przybyli także mieszkańcy miasta oraz wielu turystów.

Głównym zadaniem PixelManii jest pokazanie uroków naszego regionu, pełnego niesamowitych krajobrazów i jest znakomitą promocją naszego miasta i gminy na całym świecie.

Licznie zebranych na rynku uczestników i gości tego niezwykłego wydarzenia powitał Burmistrz, pan Marek Chrabąszcz, któremu towarzyszył zastępca, pan Adam Skrzydłowski.

 

Wiele emocji wywołała wspólna sesja zdjęciowa pod ratuszem oraz możliwość zrobienia sobie fotki z każdym, niesamowitym PixelManiakiem, z której skwapliwie skorzystało wielu widzów tego wydarzenia.

Potem uczestnicy PixelManii udali się w różne miejsca, by utrwalać swój pobyt w krainie samych swoich, który następnie zaowocuje filmami i mnóstwem zdjęć prezentowanych na całym świecie.

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email