Konkursowe filmy na XXVI Festiwalu

srydrurt

 

 

 

Podczas XXVI Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu wyświetlonych zostanie 8 filmów. Kino festiwalowe usytuowane zostanie w parku przy internacie Zespołu Szkół – Plac Kościelny 5. W  repertuarze nie może zabraknąć „Samych swoich” i na tę komedię zapraszamy w sobotę, 5 sierpnia o godz. 20.00. O zdobycie Złotego, Srebrnego i Brązowego Granatu ubiegać się będzie 7 filmów konkursowych.

Oto zapowiedzi ich treści:

 

„Ślicznotka”

Reżyser: Dominik Matwiejczyk.

Scenariusz: Bartosz Brzeskot, Krzysztof Bałtyk.

Film trwa 123 min.

Polska komedia obyczajowa, w której, między innymi, wystąpili: Joanna Kurowska, Beata Chyczewska, Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Piotr Zelt, Cezary Pazura i inni.

Film nakręcany był w Michałowie i Białymstoku. Jego akcja toczy się w małym miasteczku ekologicznym, zielonym i nowoczesnym, które znajduje się na wschodzie Polski. Mieszkają tu raczej postępowi ludzie, ale bardzo różnorodni i swojscy. Każdy z nich ma jakieś marzenia. Jeden chce władzy na stanowisku i pieniędzy, Inny planuje dalekie podróże, a jeszcze inny marzy o nowym odkurzaczu, następny walczy o akceptację i normalność. Ich historie poznajemy podczas dorocznego festynu, podczas którego wybierana jest miss miejscowości. Scenariuszem imprezy według ustalonego schematu zajmują się ludzie burmistrzowej, która zamierza kandydować na kolejną kadencję w zbliżających się wyborach samorządowych. Niespodziewanie do konkursu zgłasza się kandydatka, która zaskakuje wszystkich swoją odwagą, pewnością siebie, determinacją, pewnością siebie. Przeciwstawia się lokalnej władzy i plan pani burmistrz nie może być zrealizowany…

Film wyświetlony zostanie 4 sierpnia o godzinie 13.00.

 

„Basia sama w domu”, czyli moje najgorsze święta

reżyserem filmu jest Marek Rębacz, który napisał również scenariusz. Film trwa 88 min.

Obsada aktorska to: Magdalena Zaborniak, Jakub Kucner, Paweł Burczyk, Sławomir Orzechowski, Lech Dyblik, Mirosław Zbrojewicz.

Basia prowadzi maleńki pensjonat w górach. Przygotowuje się właśnie do Świąt Bożego Narodzenia i ma nadzieję, że odwiedzi ją długo oczekiwana mama, która jednak nagle zmienia swoje plany. Basia musi spędzić te święta sama. Śnieżyca i zasypane drogi uniemożliwiają jej wyjazd do miasta, a kończą się jej zapasy żywności. W wigilijny wieczór do pensjonatu trafia 3 podejrzanych mężczyzn, a w dodatku w radio bardzo często podawane są komunikaty o trzech poszukiwanych przestępcach, za których schwytanie oferowana jest bardzo wysoka nagroda. Basia jest przekonana, że właśnie ją odwiedzili poszukiwani. Na dodatek wokół pensjonatu krąży zbudzony z zimowego snu niedźwiedź… Czy ci trzej to podejrzani przestępcy, czy niedźwiedź zechce skorzystać z kolacji w pensjonacie – o tym w dalszej części filmu.

Na projekcję tej komedii zapraszamy do festiwalowego kina 4 sierpnia na godz. 15.00. Będzie z nami również reżyser i scenarzysta tego filmu, pan Marek Rębacz!

 

„Ślicznotka 2”

Reżyseria : Dominik Matwiejczyk.

Scenariusz: Krzysztof Bałtyk. Film trwa 120 min.

Obsada aktorska: Joanna Kurowska, Piotr Zelt, Dorota Chotecka, Dagmara Kaźmierska.

Ten film to prequel pierwszej części filmu.

Lokalna pani Burmistrz rządzi w Michałowie twardą ręką… Fabuła tego filmu opiera się na nieszczęśliwej miłości i perypetiach lokalnej władzy, która marzy o wielkiej polityce. Pojawi się też wątek kryminalny…

Projekcja 5 sierpnia o godz 15.00. Warto podkreślić, że jest to jednocześnie jego premiera.

 

„Moje wspaniałe życie”

Reżyseria i scenariusz: Łukasz Grzegorzek.

Film zdobył nagrodę Orzeł, 3 inne nagrody oraz 11 nominacji.

Film trwa 99 min.

Obsada aktorska: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Małgorzata Zajączkowska, Paweł Kruszelnicki i inni.

Ten dowcipny film jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale, ale w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. W JO są 2 wilki. Pierwszy dzielnie znosi niełatwą i hałaśliwą  codzienność stale krzyżującego się życia rodzinnego i zawodowego. Stara się być dobrą żoną, matką, córką, a nawet babcią.

2 wilk jest przeciwieństwem do JO – super kobiety która w dawnym mieszkaniu rodziców spotyka się z mężczyznami, pali z nimi blanty, urzeczywistnia skrywane marzenia. Wszystko jest do czasu. Ktoś odkrywa to podwójne życie i grozi JO…

Losy bohaterki tej komedii śledzić będziemy w sobotę, 5 sierpnia o godz. 17.00

 

„Koniec Świata czyli Kogel Mogel 4”

Reżyseria: Anna Wieczór – Bluszcz, scenariusz: Ilona Łepkowska. Film trwa 91 min.

Obsada aktorska: Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hankało, Grażyna Błęcka – Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Zakościelny, Dorota Stalińska, Anna Mucha.

Miłość Agnieszki i Marcina, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego, a babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu… a pewne, bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata !…

Projekcja zaplanowana jest 5 sierpnia, godz. 17.45.

 

„Każdy wie lepiej”

Reżyseria: Michał Rogalski, scenariusz: Krzysztof Rak.

Film trwa 101 min.

Obsada filmu: Joanna Kulig, Michał Czernecki, Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Maciej Musiałowski, Julia Wyszyńska, Krzysztof Zarzecki, Ewa Wencel, Maria Maj.

Ania i Grzesiek są z odmiennych światów i próbują stworzyć nową rodzinę. Ich związek zostaje wystawiony na próbę,  gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny są bardzo różne, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy przetrwa on najazd rodzin?…

O tym przekonamy się w niedzielę, 6 sierpnia o godz.16.30.

 

„Zołza”

Reżyseria: Tomasz Konecki, scenariusz: Ilona Łepkowska. Film trwa 93 min.

Obsada aktorska: Małgorzata Kożuchowska, Artur Żmijewski, Anna Dymna, Leon Charewicz, Zofia Domalik, Katarzyna Ankudowicz, Bronisław Wrocławski, Nikodem Marecki i inni.

Bohaterka filmu to Anna, kobieta sukcesu i niekwestionowana zołza. Chce być silna i idealna, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje się jej, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Czy zołza zapanuje nad własnym życiem?…

Projekcja „Zołzy” odbędzie się w niedzielę o godz. 18.15.

 

Na podstawie informacji wyszukanych w internecie opracowała: Jadwiga Sieniuć

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email