III Jarmark Wielkanocny w Lubomierzu

III Jarmark miniatura

 

 

Lubomierskie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców na kolejne wydarzenie tematycznie związane z Wielkanocą.

W Niedzielę Palmową – 2 kwietnia na lubomierskim rynku pojawiły się stragany.

 

I chociaż pogoda nie dopisała, było bardzo zimno, to zachwycała mnogość i różnorodność przygotowanych do sprzedaży produktów.

 

Stoiska przygotowały: Szkoła Podstawowa w Pławnej, Żłobek “Wojtusiowa Kraina”, państwo Mariola i Aleksander Iwanowscy, pani Agata Hubska, Stowarzyszenie “Przyjaciół Lubomierza, Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego, Przedszkole Miejskie w Lubomierzu, a na rynku zapanowała atmosfera zbliżających się świąt.

 

Można było kupić wiele świątecznych wiktuałów i ozdób typowych dla tych świąt.

Pachniały i zachęcały do konsumpcji różne ciasta, na stoisku Stowarzyszenia Przyjaciół Lubomierza zainteresowaniem kupujących cieszyły się sery przyrządzone na różne sposoby oraz sałatki, wśród których były nowe smaki: łososiowa i leśna.

 

Zaopatrzyć się też można było w różne miody, suszone i marynowane grzyby, ocet jabłkowy.

Mnóstwo różnych, wielkanocnych, oryginalnych ozdób, wykonanych własnoręcznie, niezwykle precyzyjnie przez panią Agatę Hubską przyciągało wzrok, budziło podziw i uznanie dla ich twórczyni, która powiedziała, że praca przy ich wykonywaniu pochłonęła jej 2,5 miesiąca. Ale jej efekty są imponujące.

Umówiłam się wywiad z panią Agatą, by dowiedzieć się więcej o sposobach powstawania tak oryginalnych dzieł. Wkrótce napiszę o tym więcej.

 

Na stoiskach były także palmy wielkanocne, zajączki, różne pisanki, koszyczki, kartki świąteczne, wiosenne rośliny.

Przedszkole Miejskie w Lubomierzu przygotowało loterię, gdzie fantami były także wielkanocne ozdoby.

I chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, to wystawcy nie narzekali, bo nie zabrakło chętnych do zakupu oferowanych przez nich produktów.

Uzyskane w ten sposób finanse zasilą kasę Przedszkola, Żłobka, Szkoły, Stowarzyszenia i pozwolą na rozszerzenie i uatrakcyjnienie ich  działalności.

Brawa należą się organizatorom i wykonawcom tego wydarzenia!

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email