Marcowe wieści od Burmistrza

burmistrz miniatura

 

 

Rozmowa z Panem Markiem Chrabąszczem

 

 

Jak obecnie wygląda sprawa remontu mostu uszkodzonego podczas powodzi w Pławnej?

 

10 marca Starostwo Powiatowe we Lwówku Śląskim ogłosiło przetarg na remont mostu. Na składanie ofert firmy mają czas do 27 marca, a zgodnie z założeniami inwestycja ma być gotowa do 1 września.

 

Po zimie w drogach zarówno powiatowych, jak i gminnych pojawiło się mnóstwo dziur. Kiedy rozpoczną się prace związane z ich naprawą?

 

Remonty dróg, zarówno powiatowych jak i gminnych, rozpoczynają się po okresie zimowym i trwają zazwyczaj od marca do końca maja, ale ostatecznie wszystko zależy od pogody, ponieważ w tym roku w marcu mieliśmy do czynienia z opadami zarówno śniegu jak i deszczu, co często wstrzymuje tego typu prace.

 

Przy dróżce prowadzącej wzdłuż naszego cmentarza prowadzone są  prace ziemne. Co tam będzie?

 

Przy okazji remontu placu kościelnego utwardzamy teren przy cmentarzu. Przygotowujemy się do rozbudowy cmentarza, a co się z tym wiąże, musimy przygotować tę działkę, aby w przyszłości można było wykonać w tym miejscu miejsca parkingowe. 

 

Rada Miejska Gminy Lubomierz podjęła uchwałę w  sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany w części tekstowej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Lubomierz. Dlaczego konieczne są takie zmiany, na czym one polegają?

 

Zmiana planu dotyczy konkretnej działki, na której ma powstać komisariat policji. Aby policja mogła przystąpić do realizacji tego zadania, działka musi spełniać wszystkie wymogi określone dla tej inwestycji, które zawarte są w zmianach planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Czy inwestor podał już datę rozpoczęcia budowy “Biedronki”, na którą tak bardzo czekają mieszkańcy?

 

Inwestor nie podał jeszcze konkretnej daty, ponieważ kończy inną inwestycję.

Z informacji uzyskanych od przedstawiciela firmy wiemy, że budowa ma się rozpocząć wiosną. Poza tym firma Jeronimo Martins ponagla inwestora do jak najszybszego rozpoczęcia tej inwestycji, ponieważ pomiędzy stronami zawarta jest umowa na to zadanie.

 

Kiedy rozpocznie się budowa hali sportowej w Lubomierzu?

 

Jesteśmy już po przetargu i wyłoniony został wykonawca tej inwestycji.

Na 4 kwietnia planujemy podpisanie umowy.

 

Dziękuję za wiadomości, życzę bezproblemowej realizacji zadań.

 

Jadwiga Sieniuć

 

remont-placu-przy-kosciele

Zdjęcie 1 z 6

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email