Informacje od Burmistrza

SALA PRÓB

 

 

Lutowe wieści z lubomierskiego magistratu

 

Zbliża się wiosna. Czekamy na powrót bocianów. Czy ich gniazdo zostanie zabezpieczone, bo takie było wcześniejsze zapewnienie, przez Tauron?

Tak, z tego co wiem, to firma Tauron zleciła wykonanie specjalnej konstrukcji przeznaczonej na gniazdo, która w najbliższym czasie ma zostać zamontowana.

 

 

Jak w naszej Gminie wygląda dystrybucja opału?

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z podmiotami, które dostarczają nam węgiel i w odróżnieniu od innych gmin nie mamy żadnego problemu z jego dystrybucją, która odbywa się na bieżąco.

28 lutego minął termin składania wniosków na zakup węgla.

 

 

Dlaczego na stronie urzędu: www.lubomierz.pl nie są zamieszczane informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych w naszym  mieście i gminie?

Instytucją odpowiedzialną za wydarzenia kulturalne w naszej gminie jest Lubomierskie Centrum Kultury, dlatego też wszelkie informacje związane z tym tematem są zamieszczane właśnie na stronie LCK.

Na stronie urzędowej znajdują się odnośniki, które przekierowują osoby zainteresowane na serwery LCK.

Strona www.lubomierz.pl jest stroną urzędową i nie ma sensu, aby treści się powtarzały.

 

 

Jeszcze nigdy w historii naszego miasta i Gminy nie było tylu potrzebnych inwestycji. Czy w tym roku rozpoczną się jeszcze  inne, jakie?

Jedną z dużych inwestycji, które rozpoczniemy w tym roku, ponieważ mamy już podpisaną umowę, będzie przebudowa dróg Majowej z zapleczem, Stogryna i Edukacji Narodowej.

To zadanie powinno rozpocząć się już wiosną.

Kolejną inwestycją będzie dokończenie termomodernizacji internatu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chcemy rozpocząć budowę hali sportowej.

Ponadto przygotowujemy się do remontów i rozbudowy sieci wodociągowo – kanalizacyjnej a także budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie naszej gminy.

 

 

Jak zmieni się klub “Postulat” po rewitalizacji?

 Odpowiadają krótko: bardzo się zmieni, a w szczególności zagospodarowanie parteru, które będzie wyglądało tak, jak na załączonym zdjęciu projektowym.

 

 

Kiedy przewidywane jest zakończenie prac przy Placu Kościelnym i parku miejskim?

Plac Kościelny i park miejski to jedno zadanie, które jest realizowane przez firmę Granit, która współpracowała z nami przy rewitalizacji rynku.

Firma działa bardzo sprawnie, więc spodziewamy się zakończenia prac jeszcze przed upływem terminu, który został wyznaczony na marzec 2024.

Jak zapewnia wykonawca Plac Kościelny i park miejski zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

 

 

Bardzo dziękuję za aktualne wieści z Ratusza, życzę skuteczności we wszystkich działaniach. (JAGA)

 

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email