U naszych seniorów

ćwiczenia3

 

 

Klub Seniorów “Nie ma mocnych” jest bardzo aktywny. To cieszy, budzi podziw i zachęca do naśladowania. Odwiedziłam nasze aktywne seniorki podczas ich zajęć w sali gimnastycznej. Są to ćwiczenia dla osób 50+ i odbywają się już po raz trzeci, w każdy poniedziałek i czwartek, od godz. 18.00, w małej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej. Dostosowane są do możliwości osób ćwiczących. Panie stwierdziły, że dbają o to, by ćwiczenia były zdrowe, rozciągające od stóp do głowy, relaksujące i poprawiające ich sprawność fizyczną. Mówią o nich, że dzięki temu mają szczyptę jogi i pilatesu. Prowadzą je panie: Jolanta Kawzowicz, Helena Dudek, Lucyna Lulińska, Mariola Ogonek i będą one trwały do kwietnia. Panie ćwiczą też na drążkach i z piłkami.

W każdej chwili można do nich dołączyć, do czego bardzo serdecznie zachęcają, trzeba tylko zaopatrzyć się w karimatę, poduszkę, gumy do ćwiczeń i strój sportowy.

Bardzo serdecznie dziękują dyrektorowi panu Markowi Kozakowi za umożliwienie im korzystania z sali gimnastycznej.

 

W styczniu uczestniczyły w akcji “Lato w słoiku”. Otrzymały słoje, piasek, ziemię, dekoracyjne mchy, patyczki i pod kierunkiem pań: Marty i Magdy ze Stowarzyszenia Lubań, w ramach projektu “Aktywne Pogranicze” wykonywały oryginalne ozdoby.

Zorganizowały również  spotkanie noworoczne w sali konferencyjnej UGiM.

2 lutego panie z Klubu Seniora “Nie ma mocnych”, na zakończenie okresu kolędowania wystąpiły podczas mszy świętej i zaśpiewały 10 mniej znanych kolęd, a niektóre  z nich na trzy głosy. Na organach grał pan Roman Rega, a śpiewała też jego żona Monika.

Wystąpiło 7 osób, a scenariusz przygotowała pani Antonina Telega.

 

Panie chcą założyć zespół wokalny i w swoje szeregi zapraszają chętnych do śpiewania panów.

 

Na ten rok mają bardzo dużo planów. Na przełomie kwietnia i maja przyjmować będą gości z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Seniorów z Tanvaldu. Wtedy też odbędą się sportowe, polsko-czeskie zmagania na boisku. Na to wydarzenie klub otrzymał pieniądze z Inicjatywy Lokalnej.

W lutym, podczas ferii zimowych planują zorganizowanie pogadanki “Czym się dawniej posługiwano, a czym dziś”, podczas której porównają na przykład takie zagadnienia: orka, pranie, koszenie, listy a telefony, internet…

W kwietniu nastąpią przygotowania do udziału w “Jarmarku Wielkanocnym”.

Planowana jest również wycieczka integracyjna.

 

Obecnie Klub liczy 27 członków, ta liczba jest ruchoma.

 

Nie brakuje pomysłów i chęci do działania.

Ogromnym problemem jest jest jednak brak lokalu, siedziby Klubu Seniora “Nie ma mocnych”. Panie bardzo liczą na pomoc naszych władz samorządowych w rozwiązaniu tego problemu.

Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszają seniorów do wstąpienia w szeregi ich organizacji.

 

Bardzo serdecznie dziękuję pani Helenie Dudek za przekazane informacje, wszystkim seniorom życzę zdrowia i nieustającej ochoty do działania.

 

Jadwiga Sieniuć

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email