Szkolne zimowisko

zimowisko miniatura

 

 

 

Obecnie w naszym województwie od 13 do 24 lutego trwają zimowe ferie.

Zespół Szkół w Lubomierzu przygotował zimowisko dla dzieci. Będzie ono trwało przez pierwszy tydzień ferii. Uczestniczy w nim 23 uczniów szkoły, dla których przygotowano bardzo ciekawy program.

13 lutego zajęcia odbywały się w lubomierskiej remizie strażackiej. Frekwencja dopisała, uczestników nie opuszczała energia, ruchliwość i aktywność. Paniom opiekującym się tą grupą pomagali nasi niezawodni strażacy i pracownicy Lubomierskiego Centrum Kultury.

W tym dniu uczestnicy zimowiska spotkali się z policjantem. Omawiane były zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu i zachowania się podczas wspólnych wyjazdów. Nie zabrakło też praktycznych rad dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzona została także pogadanka dotycząca uzależnień. Panie opiekunki miały dużo pracy przy dyscyplinowaniu aktywnej i ruchliwej grupy. Dzieci tworzyły też grupowe prace plastyczne na temat radzenia sobie z emocjami oraz sposobu rozwiązywania konfliktów. Uczestniczyły w zabawach, tańcach przy muzyce, a poczęstunkiem była pizza.

We wtorek zaplanowano wyjazd do kina Helios w Jeleniej Górze na film pt. „Szkoła magicznych zwierząt”. Treść filmu posłużyła do przeprowadzenia pogadanki edukacyjnej.

Po seansie zaplanowany został poczęstunek oraz przejście na wieżę widokową „Grzybek” – Wzgórze Krzywoustego połączone z podziwianiem piękna krajobrazu Kotliny Jeleniogórskiej. Następnym zaplanowanym wydarzeniem jest wyjazd na basen kąpielowy „Orka” do Bolesławca. Tam dzieci skorzystają z wodnych szaleństw pod bacznym okiem ratowników.

Na kolejny dzień zimowiska zaplanowano przygodę w Ceramice Bolesławieckiej. Uczestnicy zimowiska wezmą udział w warsztatach ceramicznych pod okiem instruktorów. Będą mieć możliwość wykonania talerzyka z własnym wzorem. Po tych ciekawych zajęciach udadzą się na poczęstunek do miasta.

Pracownia Piernikowa w Świeradowie Zdroju będzie kolejnym celem wyjazdu uczestników zimowiska. Tamtejsza pani instruktor przekaże uczestnikom tajny przepis na przygotowanie ciasta i pieczenie pierników. Każde z dzieci będzie mogło wykonać własny zestaw pierniczków. Po zakończeniu tych doświadczeń kulinarnych planowany jest wypad do Groty Solnej.

Podczas wszystkich zajęć realizowane będą treści z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień, przemocy i agresji rówieśniczej oraz integracji grupowej. Opiekunowie zwracać będą uwagę na bezpieczne spędzanie wolnego czasu oraz starać się, aby wrażenia podczas zimowiska były niezapomniane.   

Wszystko wskazuje na to, że cele zostaną osiągnięte, a wrażenia uczestników tego zimowiska na pewno na długo pozostaną w ich pamięciach.

Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email