O Puchar Burmistrza

zawodnicy

 

 

Dzień Niepodległości w naszym mieście uczczony został również na sportowo.

11 listopada o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej internatu Zespołu Szkół rozpoczął się Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem tej imprezy był Urząd Gminy i Miasta, a odpowiedzialnym za jej przebieg pan Mirosław Laskowski. Na zwycięzców czekały cztery puchary. Mecze sędziował pan Marcin Osiadacz.

Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny. Dwie z nich reprezentowały Lubomierz. Jedna – to Kuźnia, której kapitanem jest pan Marek Szczygieł, druga to Sami Swoi z kapitanem panią Asią Mroszczyk. Przyjechały też drużyny z Mirska i Gryfowa. Kapitanem mirskiej drużyny Junior była pani Iwona Witkowska, a drużyny Gryf Gryfów pan Darek August. Rozegrano sześć emocjonujących meczy. Zawodnicy stwierdzili, że w siatkówkę grają amatorsko, chętnie się spotykają i trenują.

Kuźnia Lubomierz istnieje od 1993 roku. Jej zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Ostatnio Kuźnia zajęła drugie miejsce w strefie jeleniogórsko – kamiennogórskiej. Zmierzyła się z Krzeszowem, Bobrem Marciszów, Siedlęcinem i Lwówkiem.

W turnieju zagrała w składzie: Marek Szczygieł, Michał Szczygieł, Daniel Wieczorek, Robert Karnicki, Maciej Ciechanowicz, Dawid Wójcik.

Mecz zakończył się zwycięstwem Kuźni Lubomierz, drugie miejsce zajął Gryf Gryfów, trzecie Sami Swoi Lubomierz, a na czwartym uplasował się Mirsk.

O puchar w drużynie Sami Swoi Lubomierz walczyli: Michał Szramowiat, Emil Lampart, Asia Mroszczyk, Marcin Gąsiorowski, Ola Młodzieniewska, Dawid Wójcik.

Puchary wręczał Burmistrz GiM pan Marek Chrabąszcz w asyście pana Mirosława Laskowskiego, którzy serdecznie wszystkim gratulowali i życzyli wielu osiągnięć sportowych.

P.S.

13 listopada na boisku Stelli w Lubomierzu rozegrany został mecz Stella – Fatma Pobiedna, który zakończył się zwycięstwem Stelli 2:0.

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

zawodnicy

Zdjęcie 2 z 11

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email