Nowa droga

chodnik przy Gryfiogórskiej

 

 

22 listopada odbyło się oficjalne przekazanie do użytku wyremontowanej drogi powiatowej Lubomierz – Radoniów.

Jej remont rozpoczął się w czerwcu, a wykonawca zdążył z zakończeniem prac jeszcze przed terminem.

Zarząd Powiatu Lwóweckiego pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2.150.000 złotych, milion dołożył z budżetu Powiatu, nasza Gmina również przekazała na ten cel kwotę miliona zł.  Całe zadanie kosztowało 4.280.812 zł.

Droga ta była w bardzo złym stanie, a należy do tych, z dużym natężeniem ruchu. Na dobę jeździ nią ponad 2 tysiące samochodów.

Wyremontowany odcinek drogi liczy 4,8 km.

Wykonano tam wiele niezbędnych prac, do których m.in. należała ścinka poboczy, wymiana przepustów, wyrównanie i ułożenie nowej nawierzchni, utwardzenie poboczy.

Nową nawierzchnię i chodnik otrzymała także tzw. „obwodnica”. Wykonano również zatoczkę autobusową i chodnik przy „Lubomedzie”, a w odpowiedzi na apel mieszkańców ul. Gryfiogórskiej zrobiony został dodatkowy chodnik. Powstały też  nowoczesne przejścia dla pieszych oświetlane lampami zasilanymi solarami, w których światła włączają czujniki zmierzchu i ruchu.

Odbiór wykonanych prac odbył się przy udziale Starosty, pana Daniela Koko; Wicestarosty pana Zbigniewa Grześków; pana Wiesława Ziółkowskiego – Członka Zarządu Powiatu Lwóweckiego; Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych – pana Marka Makowskiego; Burmistrza MiG Lubomierz – pana Marka Chrabąszcza, jego zastępcy pana Adama Skrzydłowskiego, Kierownika naszego Referatu Technicznego – pana Przemysława Kułagi, pracowników ZDP w Lwówku; wykonawcy zadania – pana Józefa Michalika i inspektora nadzoru.

Starosta Lwówecki, Kierownik ZDP oraz Pan Marek Chrabąszcz mówili o przeprowadzonym remoncie drogi, podkreślali, jak ważne to było zadanie nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, zwrócili uwagę na znaczenie wsparcia naszej gminy w przeprowadzeniu tej inwestycji. Stwierdzili również, że współpraca między Starostwem i naszymi władzami samorządowymi układa się bardzo dobrze, co przynosi wymierne efekty.

 

Starosta Lwówecki tak o niej powiedział:

Bardzo sobie cenię od początku kadencji współpracę z Radą i z Burmistrzem Markiem Chrabąszczem. Chciałbym tu w imieniu Zarządu i Radnych Rady Powiatu podziękować dla samorządu gminy Lubomierz, dla Radnych, dla Pana Burmistrza za zrozumienie, za wsparcie, za życzliwość, za to, że partycypują w kosztach, jeżeli chodzi o drogi powiatowe, bo tylko takim sposobem możemy tych dróg robić coraz więcej.

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

zatoczka2

Zdjęcie 1 z 14

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email

Jedna odpowiedź

  1. Niezbędne są jeszcze pasy segregacyjne, na jezdni. Będzie to dopełnieniem dobrze wykonanej inwestycji. gratulacje dla Zarządu powiatu, Burmistrza
    i wykonawcy inwestycji.