Lubomierskie inwestycje

hala2

 

 

Obecnie trwające w naszej gminie inwestycje mają wartość 44 mln zł. Jeszcze nigdy nie było tutaj tak wielu inwestycji i do tego w tak krótkim czasie. Oto tylko niektóre z nich.

 

Plac przykościelny

W ramach Polskiego Ładu gmina otrzymała pieniądze na przebudowę placu przykościelnego. Zmienią się dróżki w parku, nastąpi wymiana oświetlenia, zostanie zdjęty asfalt. Dróżki w parku wysypane zostaną białymi kamyczkami, wymieniona zostanie w tym miejscu instalacja wodna i kanalizacyjna. Kościół i internat otrzymają dodatkowe oświetlenie, a cała nawierzchnia drogowa ulegnie wymianie. Na te prace zaplanowany jest okres 1,5 roku.

 

Skatepark

Do zakończenia tej inwestycji pozostało około miesiąca. Założona jest już mała rampa, niedługo pojawi się duża rampa, a potem teren zostanie oddany do użytku dla rowerzystów.

 

Hala sportowa

Zostanie wybudowana nieopodal boiska sportowego „Orlik” przy dużej szkole. Został już zakupiony projekt tego obiektu. Aktualnie odbywa się projektowanie zagospodarowania terenu wokół tej hali. Trwają uzgodnienia, muszą być spełnione wszystkie warunki, projektowane są hydranty przeciwpożarowe, drogi dojazdowe, parkingi. Najpóźniej pod koniec marca przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę lubomierskiej hali sportowej. Przewidywany czas jej budowy to około 5 do 6 miesięcy, a zagospodarowanie terenu – około półtora roku. Hala ogrzewana będzie za pomocą pomp ciepła zasilanych panelami fotowoltaicznymi.

Konserwator zabytków wymaga, żeby elementy fasady zewnętrznej hali sportowej były podobne do wystroju szkoły podstawowej.

 

Urząd Gminy i Miasta

Tutaj remont ciągle jeszcze trwa. Chociaż powinien zakończyć się do końca roku, to zostanie wydłużony do połowy stycznia. Wewnątrz budynku trwają intensywne prace, ale nie działa jeszcze ogrzewanie. Głównym powodem przedłużających się prac jest brak niektórych materiałów na rynku.

 

Internat Zespołu Szkół

 

Przy prowadzonych tu pracach remontowych pojawiły się dość poważne problemy. Zadanie zostało wykonane w 70 procentach. Do wykonania pozostało:

– dokończenie instalacji centralnego ogrzewania.

– dokończenie remontu posadzek.

– prace końcowe przy elewacji budynku.

Firma wykonująca tam prace nieprawnie zerwała umowę z Urzędem, który obecnie pracuje nad prawnym rozwiązaniem zaistniałych problemów. Przyczyną zaistniałej sytuacji jest zapewne fakt, że firma na początku swoich prac nie podpisała umów z podwykonawcami, a w międzyczasie ceny poszły w górę i firmie zabrakło pieniędzy przeznaczonych na całość wykonanych przez nią prac. Obecnie urząd zerwie umowę z firmą i ogłosi przetarg na dokończenie prac niezbędnych do zakończenia tej inwestycji.

Do internatu zakupione zostały grzejniki elektryczne, które zamontowano w pokojach na ścianach. Podpisana została też umowa z Tauronem na zwiększenie mocy do internatu, co pozwoli ogrzać pomieszczenia tymi grzejnikami.

 

Remonty ulic

Powinny rozpocząć się w lutym. Firmy, które wygrały przetarg: „Zaprojektuj – Wybuduj” do końca roku przygotowują projekty. Każda ulica będzie miała wymienioną nawierzchnię, chodniki, instalacje wodno – kanalizacyjne. I każda firma musi uzyskać pozwolenie na budowę. 

Trwa także modernizacja Gminnej Biblioteki Publicznej oraz klubu „Postulat” należącego do Lubomierskiego Centrum Kultury.

Do tematu wrócimy wkrótce.

(JAGA)

 

hala-sportowa

Zdjęcie 1 z 11

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email