Bal Wszystkich Świętych

zbiórka

 

 

31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, na terenie naszej parafii odbył się kolejny Bal Wszystkich Świętych, czyli zabawa będąca katolicką alternatywą dla Halloween.

Symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne motywy tego święta to duchy, demony, zombie, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny. Na ulicach różnych miast można zobaczyć grupki roześmianych duchów, wampirów, czarownic i innych straszydeł, które chodząc po domach zbierają łakocie i robią różne psikusy.

U nas od kilku lat ten dzień obchodzony jest jako Bal Wszystkich Świętych, w którym uczestniczą dzieci przebrane w stroje świętych.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się zbiórką uczestników pod ratuszem i przemarszem do kościoła. Tam czekał już na uczestników tej zabawy ksiądz proboszcz Andrzej Łuczyński, który zaprosił do uczestnictwa we mszy świętej, po której pan Zbigniew Rotkiewicz opowiedział zebranym o relikwiach świętych znajdujących się w naszym kościele.

Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się zabawa z udziałem animatora.

Organizatorzy zadbali też o łakocie i napoje dla uczestników.

Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w konkursach.

To była bardzo udana impreza, a jej organizatorom należą się podziękowania.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email