Ilona Kuśmierska – Kocyłak nie żyje…

307444477_533932058501639_7406750976976345556_n

 

 

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Gwiazda „Samych swoich” miała 74 lata. „Żegnaj, kochana”

W niedzielę rano zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak, odtwórczyni roli Jadźki w filmowej trylogii opowiadającej o rodzinach Karguli i Pawlaków. Aktorka miała 74 lata.

Informację o śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak przekazano w jej mediach społecznościowych. „Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju! Pogrążeni w smutku mąż, dzieci, wnuki i prawnuki” – czytamy.

Ilona Kuśmierska-Kocyłak znana była przede wszystkim z roli Jadźki w filmach „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Była także uznaną aktorką dubbingową. Występowała w warszawskich teatrach Buffo, Syrena i Komedia. 

Aktorka urodziła się w 1948 roku w Zabrzu. Była absolwentką Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

„Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie. Jeszcze wczoraj bawiłaś pod Wrocławiem w towarzystwie Rodziny Samych Swoich, w rocznicę jej powstania. Cieszyliście się, wspominaliście bliski Waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego” – napisał w opublikowanym w mediach społecznościowych pożegnaniu mąż aktorki, Ireneusz Kocyłak.

 

 

Nie wierzymy w ta tragiczność wiadomość ??? Pani Ilonko otrzymaliśmy od Pani tyle ciepła i serdeczności, że ta wiadomość jest dla nas jak grom z jasnego nieba… Jeszcze niedawno rozmawialiśmy na Festiwalu, planowaliśmy kolejne spotkanie… Złamała nam Pani serca swoim za szybkim odejściem ? ale dziękujemy za cale dobro, którym nas Pani obdarowała i którym emanowała Pani na całą naszą społeczność! Zawsze będziemy Panią nosić w naszych sercach❤️

Załoga Lubomierskiego Centrum Kultury

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email