Aktorzy na festiwalu…

SONY DSC

 

 

I chociaż XXV Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu skończył się 3 tygodnie temu, to nadal często powracamy do wspomnień.

 

Bardzo ważną i niezwykle sympatyczną grupą osób byli na tegorocznym Festiwalu ludzie filmu, wśród nich honorowym gościem była Ilona Kuśmierska – Kocyłak, która już kilkakrotnie gościła w Lubomierzu. Zawsze cieszymy się z Jej przyjazdu ponieważ jest już, niestety, jedyną żyjącą aktorką (spośród obsady aktorskiej), która wcielała się w postać Jadźki w filmie Sylwestra Chęcińskiego pt „Sami Swoi”. Pani Ilona bardzo chętnie uczestniczyła we wszystkich festiwalowych wydarzeniach. Potem przez parę godzin rozmawiałyśmy telefonicznie, a z refleksjami Pani Ilony podzieliłam się z Państwem w oddzielnym artykule. Kolejną osobą, która zyskała ogromną sympatię widzów była w tym roku Grażyna Zielińska. Podczas spotkania w ogrodach muzeum zrobiła prawdziwe show i przekazała nam wiele ciekawostek ze swojego aktorskiego życia. Odwiedzili nas także: Magdalena Popławska, Rafał Królikowski, Patryk Szwichtenberg, któremu towarzyszyła bardzo sympatyczna mama. Jurorami w konkursie filmowym byli: Justyna Szafran, Maria Duffek i Paweł Palcat. Pamiątkowe tablice w Zaułku Filmowym im. Sylwestra Chęcińskiego odsłonili: Anna Wojton, Magdalena Popławska, Rafał Królikowski, Patryk Szwichtenberg.  Tym wydarzeniom towarzyszyło wielu widzów, a aktorzy mocno przeżywali tradycyjne przysięgi, które musieli złożyć.

Wszyscy z przyjemnością uczestniczyli w Turnieju Filmowcy kontra Swojaki, gdzie wykazali się ogromnym poczuciem humoru.

Jedzenie w Domu Gościnnym Państwa Kobylańskich było pyszne, smakowało wszystkim.

Nasi goście z ochotą udawali się do namiotu autografów, gdzie nigdy nie brakowało chętnych widzów do zdobycia autografu i wykonania zdjęcia. Podziwiali zabytki Lubomierza, spodobało im się stoisko z porcelaną, a niektórzy skorzystali z możliwości zakupu atrakcyjnych bibelotów. Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Bogusza zwiedzili nasz piękny kościół. Z żalem wyjeżdżali stąd i obiecywali, że na pewno tu wrócą. A na koniec powiedzieli:

 

Anna Wojton:

„Byłam w Lubomierzu pierwszy raz i będę mieć piękne wspomnienia  z Waszego miasta i Festiwalu. Świetna organizacja, bardzo mili i uprzejmi ludzie, cudowna atmosfera i radosna.  Życzę dobrych, udanych Festiwali Filmów Komediowych i serdecznie pozdrawiam”.

 

Magdalena Popławska:

„Wspaniale, cudowna, rodzinna atmosfera, cudowne miasteczko. Dla mnie do II koniec świata. Ogromna pasja do filmu, na tablicach są już prawie wszyscy. Muszę robić więcej komedii, żeby tu częściej przyjeżdżać”.

 

Marcin Michrowski:

„Po raz czwarty widzimy się w Lubomierzu. Cudowne i piękne miasto, ale przede wszystkim cudowne spotkania z mieszkańcami, organizatorami tego Festiwalu. Zawsze cudowni goście, z którymi rozmawiam. I słońce, które jest tutaj zawsze”.

 

Patryk Szwichtenberg:

„Wspaniały to był Festiwal, nie zapomnę go nigdy. Fantastyczni, mili ludzie. Niesamowita atmosfera. Mam nadzieję, że będzie mi dane przyjechać tu ponownie. Dziękuję! Było świetnie. Można by było napisać książkę na temat tych pięknych spotkań, które są sercem Festiwalu”.

 

Tekst: Jadwiga Sieniuć, zdjęcia: Ryszard Wiese

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email