Lubimy to robić!

Instalacja PV Grunt 9,1kWp Olszyna

 

 

Rozmowa z Panem Grzegorzem Kulikowskim – właścicielem Firmy SOLARYAG w Pasieczniku

 

 Głównym źródłem energii elektrycznej w Polsce są elektrownie węglowe. Wykorzystuje się w nich ograniczone zasoby węgla, a im bardziej będą się one kurczyły, tym dotkliwsze będą podwyżki cen prądu. Wyjaśnia to coraz większe zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii (w skrócie OZE), które korzystają z surowców odnawialnych.

 

Co to jest fotowoltaika i do czego służy?

 

Fotowoltaika to proces polegający na wykorzystywaniu promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. Podstawowym elementem systemów fotowoltaicznych są panele solarne, które przekształcają energię słoneczną w prąd elektryczny stały, który pozyskany w ten sposób przekształcany jest w prąd zmienny, służący następnie do zasilania urządzeń, ogrzewania pomieszczeń lub podgrzewania wody użytkowej.

Podstawowym elementem składającym się na systemy fotowoltaiczne są panele słoneczne – montowane zazwyczaj na dachach budynków lub gruncie od strony południowej.

Proces ten – stosunkowo prosty – zachodzi dzięki zjawisku nazywanym efektem fotowoltaicznym. Gdy pojedyncza cząstka światła – foton – pada na panel fotowoltaiczny wykonany z krzemu, wprawia w ruch elektron, który powoduje wytworzenie energii elektrycznej.

Na terenie naszego miasta i gminy pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie zainstalowane są panele fotowoltaiczne.

 

Ich montażem zajmuje się między innymi Firma SOLARYAG – Energia Prosto ze Słońca Pana Grzegorza Kulikowskiego, której siedziba mieści się w Pasieczniku 82.

 

Odwiedzam to miejsce, by porozmawiać z jej właścicielem.

 

Pan Grzegorz mówi:

 

Firma działa od 2019 roku, a obszar jej działalności to montaż paneli fotowoltaicznych na terenie do 60 km od Pasiecznika.

Generalnie staramy się swoją pracę wykonywać bardzo starannie z najlepszych materiałów. Współpracujemy z Firmą GROWATT produkującą inwertery fotowoltaiczne. Serwisujemy także wykonane przez nas instalacje. Liczy się solidność i jakość. Nie jesteśmy firmą patrzącą na zysk. Chcemy wspierać lokalne środowisko. Staramy się w naszej społeczności zrobić coś dobrego.

 

(autor:)

Nie wątpię w Pana słowa, bo istnieją widoczne dowody na taką właśnie, bardzo cenną pomoc. A jest to bezpłatna instalacja paneli fotowoltaicznych na budynkach: świetlicy w Radonowie i remizy strażackiej w Milęcicach, za co należą się Wam ogromne podziękowania. Pana żona także mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

GK:

Nie wykluczam w przyszłości jeszcze jakiejś promesy w instalacji dla gminy. A przy montażu paneli w Radoniowie pomagała nam Firma Arpol.

 

Gdzie już działają wykonane przez SOLARYAG instalacje fotowoltaiczne?

 

W Pasieczniku jest już 6 instalacji, trzy w Wojciechowie, w Radoniowie sześć, tyle samo w Chmieleniu, dwie w Janicach, trzy w Lubomierzu, po jednej: w Pławnej, Pokrzywniku, Milęcicach. Najwięcej w Uboczu. Pracowaliśmy również w Barcinku, gdzie na gruncie umieściliśmy instalację o mocy 36 kW, dużo instalacji wykonaliśmy też w Trójcy, czy Gierczynie.

Nasze instalacje dziennie mogą wyprodukować do 10 000 kW.

 

Jak można się z Wami skontaktować?

 

Najlepiej przez naszą stronę internetową: solaryag.pl lub telefonicznie: 669 206 826. Można też do nas wysłać maila: biuro@solaryag.pl. Wystarczy wejść na naszą stronę i wypełnić znajdującą się tam ankietę. Wycenę wysyłamy bezpłatnie, a za naszą usługę można płacić w ratach, nawet przez 10 lat. Wszystko pomagamy załatwić.

Na realizację instalacji do 10 kW czeka się na ogół 2 tygodnie, a wykonujemy ją w ciągu 1 dnia. Mamy swój sprzęt i lubimy to robić.

 

Warto wejść na stronę internetową Firmy. Jest tam wiele cennych informacji. Można także obejrzeć filmiki nagrane podczas prac.

Panu Grzegorzowi bardzo dziękuję za garść cennych informacji, bardzo sympatyczną rozmowę, życzę nieustającego zdrowia, wykonania wielu instalacji, mnóstwa zadowolonych klientów.

 

Jadwiga Sieniuć, zdjęcia: JAGA i Pan Grzegorz Kulikowski

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email