Majowe informacje od Burmistrza Pana Marka Chrabąszcza

42309041_10212430671351180_8053755315763544064_n

 

 

Majowe informacje od Burmistrza Pana Marka Chrabąszcza

 

Kiedy rozpocznie się remont drogi Lubomierz – Radoniów i jak on będzie przebiegał?

Zgodnie z umową prace remontowe powinny rozpocząć się na początku czerwca i mają potrwać do końca tego roku. Plac budowy zostanie przekazany w najbliższy poniedziałek.

 

Niedługo rozpocznie się przebudowa budynku byłego Domu Opatki wraz z zespołem klasztornym oraz zagospodarowaniem terenu parku przyklasztornego. Będzie to jednocześnie I etap tej inwestycji. Jakie jest docelowe przeznaczenie tego miejsca?

Obecnie jesteśmy na etapie przetargu. W ramach pierwszego etapu chcemy wyremontować klatkę schodową budynku wraz z łącznikiem. Dzięki temu zadaniu poprawi się bezpieczeństwo przeciwpożarowe w internacie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w drugim etapie chcemy wyremontować wnętrze budynku z przeznaczeniem na sale konferencyjne i muzealne.

 

Czy informacja o budowie Komisariatu Policji w Lubomierzu jest aktualna? Jeśli tak, to jakie są już ustalenia dotyczące jego budowy?

Tak, w tej sprawie mieliśmy w ubiegłym tygodniu spotkanie z Komendantem Powiatowym Policji młodszym inspektorem Jarosławem Baranem. Obecnie trwają prace nad dokumentacją i pozwoleniami i jak zapewnia Komendant budowa powinna ruszyć w przyszłym roku.

 

Czy Policja pełni dyżury w Lubomierzu? Kiedy i gdzie?

Rewir Dzielnicowych znajduje się w budynku urzędu. Zgodnie z ustaleniami z Komendą Powiatową Policji we Lwówku Śląskim godziny przyjęć w Lubomierzu przedstawiają się następująco:

każdy wtorek od godz. 8.30 do godz. 15.30

i w każdy czwartek od godz. 15.30 do godz. 20.30.

Z dzielnicowym mł. asp. Łukaszemiem Ptasiukiem, który pełni dyżury na terenie miasta, można skontaktować się pod następującymi numerami telefonów 

telefon komórkowy do dzielnicowego: 797 306 566

telefon stacjonarny: 47 87 351 35

 

Natomiast z dzielnicowym sierż. Michałem Dominikiem, który pełni swoje obowiązki na terenie sołectw naszej gminy, można skontaktować się pod następującymi numerami:

telefon komórkowy do dzielnicowego: 797 306 567

telefon stacjonarny: 47 87 351 35

 

Do naszego miasteczka zawitały bociany. Jest to niewątpliwa atrakcja dla mieszkańców i turystów. Czy jest rozważana możliwość zainstalowania przy ich gnieździe monitoringu tak, aby wzorem innych, wielu miast, można było śledzić ich źycie za pomocą internetu?

Nie, nie rozważaliśmy takiej inicjatywy. Mamy jednak informację od firmy Tauron, że po odlocie bocianów zostanie wykonany dla nich specjalny kosz na gniazdo, dzięki któremu od przyszłego roku będą mogły u nas spędzać czas w „komfortowych” warunkach.

 

Czy w Lubomierzu powstanie nowa stacja benzynowa i myjnia samochodów?

 Jeśli chodzi o myjnię samochodową, to inwestor, który będzie budował „Biedronkę” przewidział w drugim etapie budowę myjni samochodowej.

Jeśli zaś chodzi o stację benzynową, to udostępniliśmy potencjalnemu inwestorowi mapy działek, na których możnaby było wybudować taką stację. Na tę chwilę wiem, że odbyły się rozmowy z właścicielem stacji benzynowej funkcjonującej w Lubomierzu. Tak więc najprawdopodobniej odkupiony zostanie ten teren i na nim powstanie nowa stacja.

 

 Czy na naszym rynku pojawi się dodatkowe ukwiecenie?

Tak, wieże kwiatowe powinny pojawić się na lubomierskim rynku na początku czerwca.

 

Bardzo dziękuję za najnowsze ciekawostki z lubomierskiej gminy, życzę pomyślnej realizacji wszystkch planów.

 

Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email