Nowa sekcja w LCK, czyli Kabaret Bez Kitu

Kabaret bez kitu miniatura

 

Od 1 marca br. zawiązana została grupa teatralna działająca pod egidą Lubomierskiego Centrum Kultury. Kilkunastoosobowa grupa młodych adeptów teatru, głównie mieszkańcy Lubomierza i okolic, pod kierunkiem Artura Grabowskiego, nauczyciela lubomierskiego Liceum im. Aleksandra Kamińskiego, szlifuje swoje aktorskie umiejętności. Mają już nawet swoją nazwę – Kabaret BEZ KITU. Głównym celem przedsięwzięcia jest przygotowanie spektaklu, który zaprezentowany zostanie podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w sierpniu tego roku na rynku w Lubomierzu. „Filiżanka z Ameryki”, bo taki tytuł nosi wspomniane przedstawienie, to humorystyczna historia koleżanek z dawnych lat, które po latach spotykają się i wymieniają uwagami na temat ich obecnego życia.

– Nasza młodzież jest naprawdę zdolna i kreatywna, co pokazała już nie raz przy rożnych okazjach

mówi Artur Grabowski, prowadzący zajęcia.

– Chcemy wykorzystać zapał i umiejętności tych młodych ludzi do stworzenia czegoś wyjątkowego, a tym jest z pewnością teatr. Nasze spotkania to nie tylko próby i rozmowy o spektaklu, ale także praca nad tekstem, dykcją i ekspresją, które są bardzo ważne w teatrze, choć nie tylko tam.

Kabaret BEZ KITU wpisuje się w lubomierskie tradycje teatralne, a poprzez cykliczne spotkania i warsztaty pozwala odkryć umiejętności gry scenicznej, wrażliwość na sztukę oraz osobistą kreatywność. Spotkania grupy odbywają się w poniedziałki i czwartki (od godz. 15.15) oraz w środy (od godz. 14.20) w budynku lubomierskiego liceum.

 

 

Kabaret-BEZ-KITU-4

Zdjęcie 4 z 4

Tekst i zdjęcia: Artur Daniel Grabowski

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email