Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Lubomierzu po raz trzydziesty

IMG-20220130-WA0014

 

A zdarzyło się tak w niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Przygotowania do imprezy trwały długo. Najpierw trzeba było wypełnić całe mnóstwo różnych dokumentów by zarejestrować sztab, zdobyć identyfikatory dla wolontariuszy, od których wcześniej trzeba było uzyskać deklarację chęci do uczestniczenia w akcji, przygotować fanty na licytacje, opisać je i udokumentować. Przygotowanie programu imprezy też wymagało wielu ustaleń. Ta praca wymagała czasu, poświęcenia i wytrwałości. Zajmowała się nią głównie Pani Alicja Nawojczyk. A kiedy już wszystko zapięte było na przysłowiowy ostatni guzik okazało się, że pogoda nie pozwala na realizację wszystkich zamierzeń. Od rana wiał bardzo mocno wiatr, występowały liczne przerwy w dostawie energii elektrycznej. I takie właśnie warunki wymusiły na organizatorach konieczność wprowadzenia zmian w przygotowanym wcześniej programie imprezy. Decyzje nie były łatwe, ale niezbędne do szybkiego podjęcia. Nastąpiła konieczność zrezygnowania z zainstalowania sceny w rynku i występów zespołów, a ekipa Lubomierskiego Centrum Kultury zadecydowała, że zainstaluje się pod arkadami i stamtąd będzie prowadziła licytacje. Tak też się stało i pod dachem lubomierskich arkad umieszczone zostały stoiska: Strażaków z OSP KSRG Lubomierz, którzy za datek do puszki serwowali ogniście gorące kiełbaski, ciepłe napoje oraz piekielnie dobrą „herbatką zimową”. Na stoisku motocyklistów z Free Riders Lubomierz do skonsumowania był  najpyszniejszy bigos, grochówka i słodkości. Była także loteria fantowa. A wolontariusze już od rana zbierali datki do puszek orkiestrowych rozdając w zamian serduszka. A byli to: Andżelika Kawzowicz, Marek Ciereszko, Andrzej Krajewski, Iga Kucharczyk, Zofia Kalata, Martyna Suszek, Jakub Kazimierz Meller, Dominika Majchrzak, Gracjan Piechowiak, Mirosław Jackiewicz oraz Alicja Nawojczyk.

I chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, to nie zabrakło chętnych do licytacji, którą prowadził Pan Michał Pater, a Pani Daria Sękowska, jak w wielu poprzednich latach, inkasowała wylicytowane kwoty i zbierała podpisy od zwycięzców. Przedmiotów do licytacji było sporo. Oprócz gadżetów orkiestrowych w postaci koszulek, kalendarzy zdobyć było można na przykład: srebrny pierścionek, różne zestawy upominkowe, przeróżne vouchery, wideorejestrator samochodowy, kosz wędlin i wiele, wiele innych ciekawych i przydatnych przedmiotów. Podczas całej tej akcji znalazł się jeden Pan, który wylicytował większość fantów. A najwięcej kasy udało się uzyskać z licytacji kosza wędlin od Firmy D.M.Niebieszczańscy, voucher na pobyt w strefie Wellness: basen z wodnymi atrakcjami, jacuzzi, strefa saun + upominki od Hotelu Buczyński Medical & Spa uzyskał kwotę 400 zł, podobnie jak voucher na 1,5 godzinny trening bramkarski przekazany przez Pana Marcina Gąsiorowskiego. Łącznie z licytacji udało się uzyskać kwotę: 6040,00 zł. Sztab Lubomierskiego Centrum Kultury łączne zgromadził na koncie orkiestrowym sumę 9558,41 zł.

Pokuszę się podsumowanie lubomierskich akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod względem sumy przekazanych pieniędzy na konto orkiestry Jurka Owsiaka i podam, że od 1997 roku do teraz przekazaliśmy na tę niezwykle pożyteczną akcję sumę: 112 485,81 zł!

Ogromne podziękowania należą się wszystkim darczyńcom.

W tym roku byli to: Urząd Gminy i Miasta Lubomierz, Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz, Straż Miejska w Lubomierzu, OSP KSRG Lubomierz, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Lubomierz jednostki OSP z Gminy Lubomierz, Anna Kalińska radna Rady Miejskiej w Lubomierzu, Free Riders Lubomierz, Gminna Biblioteka Publiczna w Lubomierzu, Adam Kulikowski,  Hotel Buczyński Medical & SPA, Agata Rak, Sabina Glozak, Elżbieta Wołoszyn “Kwiaciarnia Lubomierz”, Andrzej Goździcki, Łukasz Pludra, Klub Seniora “ Nie Ma Mocnych” w Lubomierzu, Agata Hubska, Paulina Rypuła – Abdelzaher, Kornelia Kułaga – Janków, Marta Fijałkowska – Rak, Zakłady Mięsne Niebieszczańscy sp. j. – I Wiesz Co Jesz!, Marcin Gąsiorowski, Sogen Zakład Usług Informatycznych Grzegorz Piejko, Anonimowa Firma z Cieplic, Sklep Gradix Gryfów Śląski, Jelenia Plast z Jeleniej Góry.

 

Wszystkim zaangażowanym w organizację należą się ogromne podziękowania i brawa!

 

 

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email