Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lubomierzu po raz 30-sty… (II część)

miniaturawośp2

 

 

13 stycznia 2002 roku impreza odbywała się na rynku.

Na scenie pod choinką wystąpiły zespoły: „Comentic” z Wlenia, „Skauci” z Nielestna, „Impuls” z Gryfowa, Lubomierscy „Sami Swoi” oraz „Łukash” z grupą taneczną. Tańczył też nasz zespół taneczny „Nie ma mocnych”. Pojawiła się też grupa „Pławna 9” Darka Milińskiego z ogromnym Mikołajem i torbą cukierków dla dzieci. Imprezę zakończył wspaniały pokaz ogni sztucznych ufundowany przez Andrzeja Nowaczka. Wolontariusze zebrali 1621 zł 93 gr oraz 8,5 kg innych walut.

11 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał na lubomierskim rynku 12 stycznia 2003 roku, wystąpili: „Skauci”, „Sami Swoi”, „Speero”, „Comentic”. Tańczyły lubomierskie grupy taneczne. Po raz pierwszy publicznie wystąpili chłopcy z pokazem tańca break dance. Był również wspaniały pokaz ogni sztucznych. Wolontariusze uzbierali 1910,28 zł, licytacje przyniosły 976 zł, czyli razem 2886,28.

Kolejny raz Orkiestra zawitała do Lubomierza 11 stycznia 2004 roku, tym razem zaśpiewali: „Skauci”, potem wystąpił zespół „Adagio”, „Comentic”, „Kapela Waldka” z Leśnej, zatańczyły lubomierskie formacje taneczne: „Sami Swoi” i „Nie ma mocnych” oraz grupa break dance „Japama Project”. Licytację orkiestrowych gadżetów prowadził Pan Olgierd Poniźnik, który na tę okazję przywiózł hełm strażacki od Waldemara Pawlaka i inne ciekawe gadżety. Największą cenę osiągnął hełm strażacki – 360 zł, potem piłka Grzegorza Lato – 120 zł. Łącznie z licytacji uzyskaliśmy sumę 1000 zł. Wolontariusze do puszek zebrali łącznie 1346,30 zł, akcja zakończyła się zebraniem 2346,30 zł. Nie zabrakło również urodzinowego tortu z okazji 12 lecia naszego miesięcznika, a imprezę ponownie zakończył pokaz ogni sztucznych sponsorowany przez Pana Andrzeja Nowaczka.

Lubomierski Ośrodek Kultury i Sport oraz Stowarzyszenie Miłośników Filmów Komediowych Sami Swoi i redakcja ponownie zaprosili do Lubomierza 9 stycznia 2005 roku na 13 już finał WOŚP.  Osiemnastu wolontariuszy zebrało 1982,26 zł. W ich puszkach znalazł się również złoty pierścionek i 10 euro. Z licytacji prowadzonych przez Pana Olgierda Poniźnika uzyskaliśmy 1206 zł. Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłaciliśmy tym razem 3.188.26 zł. Najwięcej zapłacono za drewnianą studnię – 300 zł, złote serduszko wylicytowane zostało na 220 zł.

8 stycznia 2006 roku na dworze panowała temperatura -12 stopni. Nie odstraszyło to jednak ani widzów, ani wolontariuszy, ani występujących na scenie: „Kapeli Waldka” z Leśnej, „Skautów” z Nielestna,” Comentic”, dzieci uczestniczących w zajęciach tanecznych prowadzonych przez OKiS. Do puszek wolontariuszy wrzuconych zostało 1668,47 zł. 104 zł przekazała SP w Lubomierzu. Razem zebraliśmy 2932, 47 zł.

Przygotowania do 15 finału WOŚP w 2007 roku rozpoczęliśmy już w październiku od wypełnienia dokumentów niezbędnych do zarejestrowania naszego sztabu w Warszawie. Potem dostaliśmy identyfikatory, które trzeba było wypełnić, nakleić na nie zdjęcie wolontariusza i znów odesłać do Warszawy. Tam naklejono im hologramy i zafoliowano. Kurier przywiózł też nam puszki i orkiestrowe gadżety: koszulkę, kalendarz ścienny i kieszonkowy, kubek, apteczkę. Na kilka dni przed imprezą wolontariusze spotkali się z policją. Do licytacji mieliśmy niesamowite przedmioty. Największą niespodzianką był kaban do hodowli podarowany przez Panią, która zdecydowała się pozostać anonimowa. Nie zabrakło też żywego bażanta i innych ciekawych gadżetów. Najwyżej wylicytowany został kosz wędlin od D.M Niebieszczańskich – 100 zł. Nasz kaban zamieszkał w Milęcicach, a jego nowy właściciel dokupił mu do towarzystwa kolegę.

Na konto Orkiestry przekazaliśmy kwotę 2757,15zł.

W 2008 roku Orkiestra w Lubomierzu zagrała po raz 16 –sty. Dodatkową atrakcją był występ Jacka Ziobro w programie kabaretowym „Mogę wszystko”. Duże wrażenie wywołał występ zespołu: „Irrbloos” z Kamiennej Góry, który zaprezentował taniec z ogniem. Świetnie prezentowały się wozy strażackie okolicznych OSP. Imprezę zakończyły ponownie efektowne ognie sztuczne. Nasze działania zakończyły się zebraniem 3421,82 zł, w tym licytacje 1549 zł.

11 stycznia 2009 roku, pomimo przejmującego chłodu, atmosfera była bardzo gorąca. Tym razem zebraliśmy 3671 zł, licytacje – 1349, wolontariusze 2322zł. Mercedesik klasy R podarowany przez Firmę Mirosław Wróbel – Mercedes Benz wylicytowany został za 300 zł.

 Rok 2010 to kolejna edycja WOŚP połączona z obchodami 18 rocznicy gazety „Sami Swoi”

Imprezę prowadził dyrektor OKiS Mirosław Laskowski. Na scenie wystąpili między innymi: „Respekt”, „Kargulinki”,  Kabaret „Paka”, „Skauci”, „Pancurnik”, Kabaret „ADeHaDe”, zespół „Szok”. Na dworze było bardzo zimno, ale ogrzać się można było przy historycznym już koksowniku. Wiele emocji wzbudziła też licytacja. Najwięcej zapłacono za Mercedesa od prezesa Mirosława Wróbla, kuferek z wędlinami od Zakładów Mięsnych Niebieszczańscy, koszulkę WOŚP, Komisarza Lwa od KPP Lwówek Śląski, gitarę akustyczną burmistrza Wiesława Ziółkowskiego i rosyjski samowar od Pani Bożeny Pawłowicz. Pani Daria Sękowska wytrwale zbierająca pieniądze z licytacji zainkasowała sumę 1963 zł. W puszkach wolontariuszy było 3118,26 zł. Razem zebraliśmy wówczas 5081,26 zł. Tym razem jako wolontariusze pracowali: Wiktoria Fil, Ariadna Żurek, Mateusz Martyniak, Patrycja Piątek, Armel Jebari, Julita Bielawska, Krystian Sękowski, Agnieszka Kot, Magda Łabuń, Paulina Cymon, Małgorzata Bobrowska, Justyna Sieniuć, Filip Kozak, Daria Dziok, Dagmara Czaprowska, Adrianna Wróblewska, Rafał Śliwiński, Joanna Łaskawiec.

 

(ciąg dalszy nastąpi)

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Sieniuć

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email