Dom gościnny Maximus zaprasza!

maximus miniatura

 

To nowa, bardzo nowoczesna i stylowa budowla w Lubomierzu. Dom został oddany do użytku w sierpniu 2021 roku. Jego budowa trwała 2,5 roku. Pomieszczenia do noclegów – to pięć pokoi o standardzie hotelowym, wyposażonych w telewizory, klimatyzację, łazienki, wifi. Doba pobytu kosztuje 140 zł od osoby ze śniadaniem w formie bufetu. 

 

Umówiłam się na rozmowę z właścicielami tego wspaniałego obiektu, Państwem Renatą i Maciejem Kobylańskimi, którzy odpowiedzieli na kilka pytań:

 

Dlaczego pokusiliście się na budowę tak nowoczesnego i wspaniałego obiektu właśnie w Lubomierzu ?

Tu mieszkamy, tu prowadzimy swoją działalność, nie wyobrażamy sobie życia gdzie indziej. Chcemy również coś zrobić dla tego miasteczka. Chcemy, żeby przyjeżdżały tu wycieczki. W dużej sali na parterze budynku jest 70 miejsc.

 

Rozglądam się z zachwytem po tym pomieszczeniu. Stylowe meble, zachowany fragment muru obronnego, ogromne okna, dużo drewnianych elementów, przestronność, jasność, oryginalność, a jednocześnie nowoczesność sprawiają, że wnętrze robi bardzo pozytywne wrażenie.

 

Jakie jest przeznaczenie tego miejsca?

Można tu z powodzeniem urządzać rodzinne imprezy, komunię, urodziny, ale najbardziej zależy nam na udostępnianiu pokoi. Nasz rodzinny interes wymaga czasu na rozkręcenie. Chcielibyśmy bardzo,  aby podczas weekendów pokoje miały pełne obłożenie. Zapraszamy wszystkie wycieczki do odwiedzenia naszego domu gościnnego. Cały wystrój tego domu wymyśliliśmy sami.

Sympatyczni gospodarze zaprosili mnie do obejrzenia pokoi.  Wchodzi się do nich na pierwsze piętro po dębowych, masywnych, nowych, bezpiecznych schodach. Pokoje urządzone są elegancko, gustownie, nowocześnie i aż proszą, żeby się tu zatrzymać na dłużej. Każdy z nich wyposażony jest w dwuosobowe łóżko, telewizor, stolik, krzesła, nowoczesną łazienkę. Duże  okna dachowe, sufit wykonany z drewna, drewniana boazeria na ścianie, czysta, pachnąca pościel – gwarantują zdrowy sen w każdym z tych bardzo oryginalnie zaprojektowanych pomieszczeń. Tu jest naprawdę przepięknie!

Korzystając z okazji rozmowy z sympatycznymi gospodarzami pytam jeszcze o zagospodarowanie należącego do Nich terenu przy tzw. Alejce Miłości, nieopodal przystanku autobusowego. Od dłuższego czasu leży tam sterta gruzu, a od niedawna złożono tam również dużo cegieł.

 

Co tam będzie?

Działka została nam sprzedana jako teren pod budowę garaży. Jednak okazało się, że wg planu zagospodarowania przestrzennego nie można tam takich obiektów wybudować. Przez 3 lata czekaliśmy na zmianę tego planu. Konserwator zabytków ciągle stawia nam nowe wymagania i warunki. Chcieliśmy wyrównać teren  i wybudować tam 18 garaży do wynajęcia. Mamy projekty, które od kwietnia czekają na decyzje konserwatora.

 

Czy planujecie ponowne otwarcie restauracji?

Nie otworzymy restauracji. Wydajemy codziennie zdrowe obiady abonamentowe. Jeden obiad składający się z dwóch dań i surówki kosztuje u nas 16 zł. Ale po nowym roku, ze względu na rosnące ceny wszystkich artykułów, jesteśmy zmuszeni do podwyższenia tej ceny o 2 zł.

 

Czym się jeszcze zajmujecie?

(odpowiada Pan Maciek) Od 15 lat zajmuję się sprzedażą używanych samochodów korzystając z usług solidnej, sprawdzonej, niemieckiej firmy.

 

Jakie macie marzenia?

Chcemy, żeby z naszych usług korzystały wycieczki odwiedzające Lubomierz, żeby miejsca noclegowe miały pełne obłożenie. Marzymy, żeby pojechać na urlop, przynajmniej na 2 tygodnie. No i żeby w Lubomierzu wreszcie był bankomat.

 

Bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony mi czas, odwiedziny pełne bardzo pozytywnych wrażeń i życzę spełnienia wszystkich marzeń. A przede wszystkim zdrowia, wytrwałości i cierpliwości.

 

Dom Gościnny Maximus

ul. Plac Wolności 35

59-623 Lubomierz

Telefon: 509 858 972

Znajdź Dom Gościnny Maximus na Facebooku -> MAXIMUS

 

 

Tekst: Jadwiga Sieniuć, zdjęcia od gospodarzy

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email