Z kijkami dookoła Lubomierza

kościół

 

Zwolenników aktywnego wypoczynku zachęcam do pokonania trasy wokół Lubomierza. Wędrówkę zaczynamy na moście przy ulicy Jeleniogórskiej. Następnie udajemy się w kierunku południowym, wzdłuż rzeczki Lubomierki, ulicą Sportową do boiska Stelli. Poruszamy się w kierunku lasu i tam, zaraz za mostem kamiennym, skręcamy w prawo i maszerujemy obok leśniczówki drogą leśną aż do jej wylotu do drogi Lubomierz – Chmieleń, koło stawu hodowlanego. Po drodze możemy poszukać grzybów.

Mijamy drugi most na Lubomierce i drogą wysadzoną lipami, obok ogródków działkowych Sami Swoi, dochodzimy do Lubomierza.

Przy szkole podstawowej skręcamy w lewo, w ulicę Partyzantów, którą wzdłuż miejskich murów, byłego basenu kąpielowego i stawu dochodzimy do ulicy Majowej.

Przy skrzyżowaniu z obwodnicą udajemy się w stronę cmentarza i teraz drogą wzdłuż cmentarza maszerujemy dalej i tym sposobem dochodzimy do Milęcic.

Za mostem w prawo przechodzimy przez Milęcice do szosy Lwówek – Lubomierz do drugiego mostu nad Oldzą.  Za mostem, obok tablicy drogowej z napisem Lubomierz, skręcamy w prawo na polną dróżkę, którą dojdziemy do ulicy Jeleniogórskiej – początkowego punktu naszej wędrówki.

W ten sposób przejdziemy trasę ponad pięć kilometrów łatwą, bezpieczną, o twardej nawierzchni. Obserwujemy piękne widoki, z różnych stron podziwiamy malowniczo górujący nad miastem Kościół.

Pogoda dopisuje, zachęcam do wędrówki.

 

JAGA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email