Z kijkami dookoła Lubomierza

kościół

 

Zwolenników aktywnego wypoczynku zachęcam do pokonania trasy wokół Lubomierza. Wędrówkę zaczynamy na moście przy ulicy Jeleniogórskiej. Następnie udajemy się w kierunku południowym, wzdłuż rzeczki Lubomierki, ulicą Sportową do boiska Stelli. Poruszamy się w kierunku lasu i tam, zaraz za mostem kamiennym, skręcamy w prawo i maszerujemy obok leśniczówki drogą leśną aż do jej wylotu do drogi Lubomierz – Chmieleń, koło stawu hodowlanego. Po drodze możemy poszukać grzybów.

Mijamy drugi most na Lubomierce i drogą wysadzoną lipami, obok ogródków działkowych Sami Swoi, dochodzimy do Lubomierza.

Przy szkole podstawowej skręcamy w lewo, w ulicę Partyzantów, którą wzdłuż miejskich murów, byłego basenu kąpielowego i stawu dochodzimy do ulicy Majowej.

Przy skrzyżowaniu z obwodnicą udajemy się w stronę cmentarza i teraz drogą wzdłuż cmentarza maszerujemy dalej i tym sposobem dochodzimy do Milęcic.

Za mostem w prawo przechodzimy przez Milęcice do szosy Lwówek – Lubomierz do drugiego mostu nad Oldzą.  Za mostem, obok tablicy drogowej z napisem Lubomierz, skręcamy w prawo na polną dróżkę, którą dojdziemy do ulicy Jeleniogórskiej – początkowego punktu naszej wędrówki.

W ten sposób przejdziemy trasę ponad pięć kilometrów łatwą, bezpieczną, o twardej nawierzchni. Obserwujemy piękne widoki, z różnych stron podziwiamy malowniczo górujący nad miastem Kościół.

Pogoda dopisuje, zachęcam do wędrówki.

 

JAGA

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email