„Wicia wierzchem jedzie…” Spotkanie Miłośników Koni

powozy12

 

W sobotę 25 września do Lubomierza po raz kolejny zawitały konie. Pandemia uniemożliwiła kontynuację organizacji cieszącej się dużym powodzeniem Parady Powozów Konnych, którą kilkakrotne mogliśmy wcześniej podziwiać  na lubomierskim rynku.

I tym razem impreza zgromadziła wielu widzów. A było co oglądać. Konie zaprzężone do przeróżnych powozów prezentowały się wspaniale.

Dwukrotnie przejechały przez nasz rynek, następnie udały się na tzw. plac koński, gdzie odbyła się dalsza część spotkania miłośników koni.

Pogoda dopisała, widzów nie brakowało. Szkoda tylko, że tak niewielu mieszkańców naszego miasteczka przybyło na miejsce imprezy by podziwiać kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów tego wydarzenia.

Na miejscu były różne stoiska. Można było coś przekąsić, wypić, kupić atrakcyjną pamiątkę oferowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Lubomierza.

Odbył się widowiskowy konkurs sprawności w powożeniu, pokaz ras koni hodowlanych z obszaru Terenowego Koła Związku Hodowców Koni w Jeleniej Górze. Byli hodowcy tych zwierząt z Czech i Niemiec. Dzieci chętne korzystały z możliwości przejażdżki na koniu. Dużym powodzeniem cieszył się malutki, rozkoszny kucyk, którego właścicielką była Czeszka i to właśnie on był obiektem najczęściej fotografowanym.

Na uczestników zawodów czekały atrakcyjne nagrody i wspólne ognisko dla wszystkich. Na zdjęciach dokumentujących to wydarzenie najlepiej widać, jak bardzo udana, widowiskowa  i ciekawa była to impreza.

Tekst i zdjęcia: JAGA

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email