Koncerty muzyki dawnej w Lubomierzu

na cztery ręce miniatura

Serdecznie zapraszamy na koncerty muzyki dawnej,

które odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę

w Kościele WNMP i św. Maternusa w Lubomierzu.

 
Koncerty są organizowane w ramach XXVIII Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną Świeradów – Zdrój.
 
 
24 września 2021 r. (piątek)

19:00 Koncert pt. „Na cztery ręce” duo: Magdalena Smrokowska i Adam Rorat (organy) w Kościele WNMP i św. Maternusa w Lubomierzu

 
25 września 2021 r. (sobota)
18:30 Koncert zespołu „Lux Antiqua” w Kościele WNMP i św. Maternusa w Lubomierzu
 
 
 
Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny
 

ZAPRASZAMY!

 
Koncerty muzyki dawnej w Lubomierzu
Wszystkie koncerty w ramach Projektu

 

Kilka słów o Artystach:

 

Zespół Muzyki Dawnej „Lux Antiqua”

Skład zespołu: Marta Cecylia Michalak, Joanna Bardzka, Zuzanna Paprzycka-Powel, Patryk Powel, Damian Kacner

Działalność zespołu skupia się na wykonywaniu muzyki średniowiecznej i renesansowej. „Lux Antiqua” to zespół złożony z młodych, pełnych pasji ludzi wykonujących muzykę dawną zgodnie z praktyką wykonawstwa historycznie poinformowanego. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznych – poznańskiej oraz wrocławskiej. Posiadane umiejętności i wiedza umożliwiają im wykonywanie muzyki dawnej w sposób profesjonalny, zgodnie z przesłankami historycznymi. Zespół posiada bogate instrumentarium, w skład którego wchodzą kopie instrumentów dawnych, tj. viola da gamba, lutnia renesansowa, fidele ramieniowe, fidel kolanowa oraz harfa. Niewątpliwym walorem są umiejętności wokalne muzyków pozwalające na wykonywanie utworów a’capella lub utworów wokalnych z towarzyszeniem instrumentów.

 

Magdalena Smrokowska

Jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej w specjalnościach muzyka kościelna i fortepian. Obecnie studiuje fortepian historyczny. Pracowała jako organistka w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sułkowie k/ Wieliczki oraz jako akompaniator chóru w Operze Krakowskiej. Jest nauczycielem i akompaniatorem w Zespole Szkół Muzycznych w Wieliczce oraz w Szkole Muzycznej  I stopnia w Skawinie. Występuje głównie jako kameralista i akompaniator. Szczególnie interesuje się muzyką dawną, a także historią sztuki i literaturą.

 

Alicja Nawojczyk

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email