Przetargi, Biedronka, „Złoty Róg”, inwestycje czyli wrześniowe pytania do Pana Burmistrza

42309041_10212430671351180_8053755315763544064_n

 

Rozstrzygnięty został już drugi przetarg na remont klasztornych sal teatralnych wraz z przebudową stropu w Zespole Klasztornym w Lubomierzu. Firma za realizację inwestycji żąda 680.525,95 zł. Kwota zabezpieczona w budżecie na tę inwestycję wynosi 445.544,55 zł brutto. Wynika z tego, że brakuje 234.981,40 zł. Jak dalej potoczą się losy tego remontu?

Udało nam się przesunąć w budżecie brakującą kwotę i już 30 września podpisujemy z wykonawcą umowę na remont tych sal i liczymy na to, że jeszcze w tym roku zostaną one oddane do użytku. 


Czy zapadły już jakieś decyzje odnośnie dalszych losów budynku po dawnym „Złotym Rogu”? Jeśli tak, to jakie?

Mamy przygotowane dwie koncepcje zagospodarowania tego budynku. Jedna zakłada budowę mieszkań, zaś druga apartamentów pod wynajem i restauracji na parterze. Kilka dni temu pojawił się nowy inwestor, który jest zainteresowany kupnem „Złotego Rogu”. Prowadzi on obecnie rozmowy z konserwatorem zabytków, więc ostateczna decyzja, co do dalszych losów tego budynku, zapadnie po zakończeniu rozmów inwestora z konserwatorem. Będziemy wtedy wiedzieć, czy inwestor zdecyduje się na jego zakup. Jeśli nie, to będziemy realizować jedną ze wspomnianych koncepcji.

Jak przebiega remont budynku internatu?

Remont internatu przebiega zgodnie z ustalonym harmonogramem prac pomiędzy inwestorem, wykonawcą i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Część prac to prace zewnętrzne, które każdy z nas widzi, tzn. remont dachu lewego skrzydła, wymiana okien w całym obiekcie, zbicie tynków i nałożenie nowych. Obecnie przekładany jest dach na tzw. „Domu Opatki”. Tam również zostały zbite tynki. Kolejne prace wykonywane są wewnątrz budynku. Budynek będzie miał ogrzewanie podłogowe i w związku z tym trwa przygotowanie nowych posadzek w pomieszczeniach na parterze, ocieplanie strychów a także przygotowywane są pomieszczenia w byłej kotłowni do montażu urządzeń dla pomp ciepła.  

 

Czy są jakieś wieści na temat daty rozpoczęcia budowy „Biedronki” w Lubomierzu?

Dobrą informacją jest fakt, że inwestor otrzymał wreszcie pozytywną decyzję Konserwatora zabytków z wytycznymi. Obecnie projektant inwestora nanosi te wytyczne na projekt. Później czeka inwestora złożenie gotowego projektu wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Jak tylko Starostwo we Lwówku Śląskim wyda pozwolenie, to inwestor będzie mógł ruszyć z budową.


Rewir Dzielnicowych w Lubomierzu ma już swoją siedzibę w Ratuszu. Czy są ustalone godziny urzędowania Panów Policjantów w tym miejscu?

Z informacji, jaką otrzymałem od Komendanta Policji w Gryfowie Śląskim grafik dyżurów powinien pojawić się z początkiem października, ponieważ na tę chwilę jest to jeszcze ustalane.


Jakimi ważnymi sprawami zajmuje się obecnie Pan Burmistrz?

Przygotowujemy się do opracowania planu zwodociągowania poszczególnych miejscowości naszej gminy. Na początek chcielibyśmy ująć w planie dwie miejscowości tj. Milęcice i Oleszną Podgórską. W najbliższym czasie trafią do mieszkańców wspomnianych miejscowości deklaracje z konkretnymi pytaniami, aby na ich podstawie można było przygotować plan rozbudowy infrastruktury wodnej, a także dokumentację projektową.

 

Bardzo dziękuję za garść cennych dla nas, mieszkańców, informacji.

(JAGA)

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email