Ruszył sezon kolarski!

FB_IMG_1621513380017

Maj to miesiąc, w którym  rusza sezon kolarski. Pierwszy start w Bike Maraton był przez nas tak długo wyczekiwany.

Każdy kolarz z niecierpliwością oczekuje na ten moment, kiedy może stanąć na starcie i zmierzyć się w tak ważnych zawodach. Również zawodnicy naszego Klubu Kolarskiego KS Pławna czekali na możliwość uczestniczenia w tej imprezie. Niestety pandemia pokrzyżowała kolarskie plany i długo kazała wszystkim czekać na takie wydarzenie.

Ale w końcu mamy to!! 15.05.2021 r., godzina 11:00 to data pierwszego startu w Złotoryi.

Trasa wyścigu przebiegała przez malownicze zakątki Pogórza Kaczawskiego. Uczestnicy musieli się zmierzyć ze zróżnicowanym terenem, ale trud wyścigu rekompensowały przepiękne krajobrazy.

Trasa  była bardzo wymagająca i trudna  technicznie. Były odcinki singlowe, asfaltowe i również tereny błotniste („borowinka na życzenie”).


W sobotnim wyścigu udział wzięło ponad 980 osób, w tym nasza 7 osobowa drużyna.


Wyniki naszych zawodników przedstawiają się następująco:

P.BUJAK OPEN 51 KAT M4-8

Ł.ŚWIERGIEL OPEN 55 KAT M4-10

D.BADKO OPEN 173 KAT M4-48

G.BUJAK OPEN 182 KAT M4-52

M.PRZYBYCIEŃ OPEN 197 KAT M4-56

S.JUGO OPEN 277 KAT M6-4

WYNNIKI MEGA:

A.STRZAŁKOWSKI OPEN 252 KAT M5-15


Trasa od startu wiodła po kostce brukowej o średnim nachyleniu ok 7% następnie wjazd do lasu na single, na których czekała niespodzianka w postaci błota, luźnych kamieni i sztywnych podjazdów. Trasa o długości 31km i przewyższenia ok 800 m w pionie nie dala o sobie zapomnieć. Wszyscy szczęśliwi z grupy dojechaliśmy do mety. Teraz czekamy na następną edycję, która odbędzie się w Polanicy – Zdroju. 


KK KS Pławna

Od Redakcji: Wszystkim miłośnikom „dwóch kółek” życzymy udanego sezonu, a za kolarzy KK KS Pławna trzymamy mocno kciuki i życzymy samych sukcesów!!!

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email