Majowe informacje od Burmistrza GiM Lubomierz

burmistrz miniatura

 

Burmistrz Pan Marek Chrabąszcz odpowiada na pytania:

 

Jakimi sprawami zajmuje się obecnie Burmistrz?

Już przeszło dwa miesiące trwają prace budowlane w internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu. Przy okazji remontu chcemy dostosować obiekt do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W tym celu prowadzimy rozmowy i przygotowujemy dokumentację z Powiatową Komendą Straży Pożarnej we Lwówku Śląskim. Niedawno rozpisaliśmy przetarg na remont sal teatralnych, które odgrywają ważną rolę w dziedzinie kultury w naszej gminie. Pracujemy również nad przygotowaniem dokumentacji do przeprowadzenia termomodernizacji budynków urzędu, w którym będą wymienione okna, dach, elewacja i co najważniejsze ogrzewanie. Podobne zadanie czeka Klub Postulat. Jesteśmy po rozmowach z firmą Tauron i mamy już przygotowaną koncepcję modernizacji i rozbudowy oświetlenia ulicznego w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. Zadanie to jest rozpisane na prawie dwa lata. Dążymy do tego, aby wszystkie miejscowości w naszej gminie miały wymienione oświetlenie na ledowe a także, dostawione punkty w miejscach niedoświetlonych.

 

Strona Urzędu lubomierz.pl jest obecnie w przebudowie. Teraz są tam informacje z innego miasta, w BIP nie ma aktualnych danych. Ile czasu potrwa jeszcze przebudowa tej strony?

Tak, to prawda. Strona urzędu jest obecnie w przebudowie z dwóch powodów. Pierwszy to taki, że musimy dostosować stronę do aktualnych wymogów. Chodzi tutaj przede wszystkim o osoby niepełnosprawne. Na nowej stronie urzędu będzie można powiększyć czcionkę, zmienić kontrast lub odsłuchać podanych informacji. Poza tym poprzednia strona była dość uboga i nie szła, że tak powiem, z duchem czasów. Jeśli zaś chodzi o przebudowę nowej strony, to najdłuższym procesem jest przeniesienie archiwów. Z dnia na dzień informacje będą coraz bardziej aktualne. Myślę, że do tygodnia strona powinna być gotowa. 

 

Kiedy rozpocznie się remont sali teatralnej i jaki będzie miał zakres?

20 maja ogłosiliśmy przetarg na remont sal teatralnych w internacie Zespołu Szkół. Termin składania ofert mija 09 czerwca. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, to myślę, że jeszcze w czerwcu ruszą prace w tych pomieszczeniach.

 

W internecie pojawiła się informacja o możliwości odbudowy kamieniczek w Rynku? Jakie są realia, by stało się to, o czym od wielu lat marzą miłośnicy tego miasteczka?

Tak to prawda. Udało się nam znaleźć inwestora, który jest zainteresowany odbudową kamieniczek na lubomierskim rynku. Obecnie trwają rozmowy inwestora z konserwatorem zabytków i jeśli rozmowy te potoczą się we właściwym kierunku, to z całą pewnością dojdzie do odbudowy tych kamienic.

 

Czy będzie ścieżka rowerowa z Pławnej do Lubomierza? Jak przebiegają przygotowania do przeprowadzenia tej inwestycji?

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej, czyli w skrócie ZIT AJ, której jesteśmy członkiem trwają obecnie przygotowania koncepcji budowy tras rowerowych, tzw. Cyklostrady Dolnośłąskiej, która łączyć będzie między innymi gminy naszego powiatu. Tak więc trasa ma przebiegać przez Pławną, Lubomierz, Oleszną Podgórską i łączyć się z Gminą Gryfów. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego https://umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/single-view/artykul/ruszyly-konsultacje-spoleczne-cyklostrady-dolnoslaskiej

 

Co Pan Burmistrz chciałby przekazać mieszkańcom naszego miasta i gminy?

 Naszym Mieszkańcom życzę dużo zdrowia i wiele optymizmu.

 

Bardzo dziękuję za informacje.

 

Tekst i zdjęcia: JAGA

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email