Psychologiczne wsparcie w ramach projektu „Siła jest w Nas „

DFI - wsparcie psychologiczne-1

Sytuacja epidemiologiczna i związane z nią ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wprowadzone obostrzenia, zamknięcie części szkół i zakładów pracy, wiążą się dla wielu osób ze zwiększonym poczuciem stresu i lęku. Obecnie dużo z wyżej wymienionych osób znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Jednocześnie zostały one pozbawione wsparcia terapeutycznego i psychologicznego. 

W ramach realizacji projektu „Siła jest w Nas!” został uruchomiony dostępny całodobowo adres e-mail: pomoc@dfi.org.pl oraz dyżur telefoniczny pod numerem 514 002 926 odbywający się od poniedziałku do piątku. Na pomoc  mogą liczyć szczególnie osoby z niepełnosprawnością wraz z rodziną pochodzący z Dolnego Śląska. 

Konsultant przyjmie zapytania dotyczące uzyskania pomocy, udzieli wstępnych informacji oraz umówi indywidualne terminy na spotkania ze specjalistami. W zależności od preferencji oraz możliwości osób z niepełnosprawnością lub ich rodzin – spotkania będą odbywały się telefonicznie i online (przy pomocy komunikatorów internetowych). W wyjątkowych przypadkach, kiedy sytuacja tego wymaga – osobiście (z zachowaniem reżimu sanitarnego).

Projekt realizowany przez Dolnośląskie Forum Integracyjne współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email