Psychologiczne wsparcie w ramach projektu „Siła jest w Nas „

DFI - wsparcie psychologiczne-1

Sytuacja epidemiologiczna i związane z nią ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin. Wprowadzone obostrzenia, zamknięcie części szkół i zakładów pracy, wiążą się dla wielu osób ze zwiększonym poczuciem stresu i lęku. Obecnie dużo z wyżej wymienionych osób znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Jednocześnie zostały one pozbawione wsparcia terapeutycznego i psychologicznego. 

W ramach realizacji projektu „Siła jest w Nas!” został uruchomiony dostępny całodobowo adres e-mail: pomoc@dfi.org.pl oraz dyżur telefoniczny pod numerem 514 002 926 odbywający się od poniedziałku do piątku. Na pomoc  mogą liczyć szczególnie osoby z niepełnosprawnością wraz z rodziną pochodzący z Dolnego Śląska. 

Konsultant przyjmie zapytania dotyczące uzyskania pomocy, udzieli wstępnych informacji oraz umówi indywidualne terminy na spotkania ze specjalistami. W zależności od preferencji oraz możliwości osób z niepełnosprawnością lub ich rodzin – spotkania będą odbywały się telefonicznie i online (przy pomocy komunikatorów internetowych). W wyjątkowych przypadkach, kiedy sytuacja tego wymaga – osobiście (z zachowaniem reżimu sanitarnego).

Projekt realizowany przez Dolnośląskie Forum Integracyjne współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email