Ferie zimowe 2019 z OKiS

sdr

Za nami dwa tygodnie ferii zimowych, podczas których zaprosiliśmy dzieci z miasta i Gminy Lubomierz do spędzenia wspólnego czasu, podczas różnego rodzaju warsztatów i zajęć.
W trakcie ferii dzieci, jak co roku wzięły udział w zajęciach przygotowanych we współpracy z pracownicami Gminnej Biblioteki Publicznej. Panie bibliotekarki zajęły dzieciom wyśmienicie czas czytaniem, wspólnymi tańcami i śpiewem. Dzieci wykonały również prace plastyczne dotyczące zimy.
Nie zabrakło również naszych stałych zajęć plastycznych, prowadzonych przez Panią Agatę Hubską. W trakcie zajęć dzieci tworzyły małe cudeńka z masy solnej, co pochłonęło ich bezgranicznie. Największą jednak frajdę sprawiło im przygotowywanie samej masy, z której później powstały różnego rodzaju stworzona i figurki. W drugim tygodniu dzieci prężnie zajęły się przygotowaniami do Balu Karnawałowego. W ruch poszły nożyczki, klej i kolorowe kartki, by na drugi dzień pochwalić się wspaniałymi maskami karnawałowymi.
Swój duży wkład w zajęcia mieli także pracownicy Ośrodka Kultury, którzy zaproponowali również dzieciom własne zajęcia. Tworzyliśmy prace plastyczne na konkurs pt. „Przyjaciel i obowiązek – zwierzak”, którego celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na zwierzęta domowe, z którymi codziennie mają styczność oraz propagowanie odpowiedzialności w stosunku do zwierząt. Nie zabrakło także spotkania z Druhem OSP KSRG Lubomierz. Łukasz Pludra w ciekawy i pasjonujący sposób opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego, zimowego czasu. Dzieci zaciekawiła również sama praca strażaków w ochotniczych jednostkach straży pożarnej. Wszystko to zostało uatrakcyjnione przygotowaną prezentacją multimedialną. W drugim tygodniu Łukasz przeprowadził warsztaty plastyczne, podczas który dzieci przygotowały „Panią Zimę”, która zostanie zaprezentowana podczas obchodów I Dnia Wiosny. Wraz z Panią Agatą Hubską, poprowadził także Bal Karnawałowy dla dzieci. Oprócz wspólnych tańców i zabaw, nie zabrakło słodkiego poczęstunku, dla wyrównania ubytków energii na parkiecie.
Oprócz warsztatów na dzieci czekały także projekcje bajek w Kinie za Rogiem „Raj”, przedstawienie teatralne „Pszczółka Kaja i przyjaciele”, magiczne show iluzjonistyczne oraz zajęcia teatralne i taneczne.
W pierwszym tygodniu zaproponowaliśmy dzieciom udział w wycieczce do Świeradowa Zdroju, podczas której mieliśmy zwiedzać „Czarci Młyn”, wziąć udział w warsztatach w „Centrum Edukacji Ekologicznej – Izerska Łąka” oraz „Pracowni Pierników”. Wyjazd mieliśmy zwieńczyć obiadem w restauracji. Niestety wycieczka nie doszła do skutku z uwagi na znikome zainteresowanie. Na dwadzieścia osób, zgłosiło się jedynie pięć. Mamy nadzieję, że inne organizowane wyjazdy w przyszłości będą cieszyć się jednak większym powodzeniem.
Podsumowując dwa tygodnie tegorocznych ferii zimowych, cieszymy się, że nasza oferta mino wszystko cieszyła się sporym zainteresowaniem, a dzieci wychodziły z domku kultury uśmiechnięte i zadowolone ze spędzonego razem czasu. Dołożymy wszelkich starań, aby nasza oferta wypoczynku była coraz bardziej atrakcyjna, a dzieci spędzały z nami czas jeszcze lepiej. Jeśli chcieliby Państwo podzielić się z nami swoimi poszerzeniami lub pomysłami, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zdjęcia -> https://www.facebook.com/pg/okislubomierz/photos/?tab=album&album_id=1222643531232253

 

 

Alicja Nawojczyk

 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email