21 spojrzeń na Nowy Jork w Lubomierzu!

1

Ośrodek Kultury i Sportu w Lubomierzu oraz Polska Światłoczuła mają przyjemność zaprosić Państwa na projekcję filmu „21xNowy Jork” 29.09.2018 r. o godzinie 18:00 w Klubie „Postulat”. Po filmie odbędzie się spotkanie i rozmowa z reżyserem filmu, Piotrem Stasikiem. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

O projekcie:

Polska Światłoczuła od siedmiu lat trafia z dobrymi polskimi filmami do miejscowości, w których brakuje kina. Na zaproszenie Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta – inicjatorów projektu – odpowiedział reżyser Piotr Stasik, który będzie gościem kolejnej filmowej podróży. Weźmie on udział w spotkaniach z widzami po projekcji filmu dokumentalnego „21xNowy Jork”. W Lubomierzu bezpłatny pokaz i spotkanie z twórcą odbędzie się w sobotę 29 września 2018.

Piotr Stasik, który w 2017 roku otrzymał specjalną nagrodę dla najlepszego reżysera podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego za „21xNowy Jork”, wybrał dwadzieścia jeden osób, spotkanych w nowojorskim metrze, którzy opowiedzieli o sobie, o swoich rozterkach, samotności, zagubieniu w świecie, do którego nie przystają lub który czasami ich przerasta. Okazuje się, że bez względu na  wiek, pochodzenie, doświadczenie życiowe czy miejsce zamieszkania, każdy z nas zmaga się z podobnymi problemami. Wszyscy tak samo mają jałowe dni, pragną kochać, tęsknią, boją się samotności. Piotr Stasik udowadnia, że ludzie są samotni nie tylko w wielkim i nigdy nie zasypiającym Nowym Jorku. Chodzi o to, żeby zatrzymać się i dowiedzieć się czegoś więcej o świecie, spróbować usłyszeć swój wewnętrzny głos.

Projekcja filmu odbędzie się w sobotę 29 września o godzinie 18:00. Wstęp na pokaz jest bezpłatny – ilość miejsc ograniczona. Po filmie odbędzie się spotkanie i rozmowa z reżyserem filmu, Piotrem Stasikiem. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki o kulisach powstawania filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz umożliwienie  spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku (facebook.com/polskaswiatloczula), na którym prowadzimy transmisje na żywo ze spotkań, które odbywają się po każdej projekcji, w każdym miejscu, do którego jeździmy. Jesteśmy również na Instagramie (instagram.com/polska_swiatloczula), na którym udostępniamy zakulisowe materiały z tras. 

Alicja Nawojczyk

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp
Email